Państwowa Straż Pożarna (PSP)
Państwowa Straż Pożarna (PSP) to mundurowa, wiodąca, zawodowa formacja ratownicza o bardzo szerokim spektrum działań. Realizuje zadania z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego, chemicznego, wodno-nurkowego, wysokościowego oraz działania poszukiwawczo-ratownicze. W szczególnych przypadkach podejmuje również akcje ratownicze poza granicami Polski. Specyfika służby, charakter zadań to ciągłe wyzwania i jednocześnie źródło ogromnej satysfakcji dla strażaków. Z drugiej strony to również wielka odpowiedzialność, obciążenie i stres. W odpowiedzi na psychospołeczne zagrożenia, jakie niesie ze sobą wspomniana działalność ratownicza, rozwijany jest System Pomocy Psychologicznej w Państwowej Straży Pożarnej. Tworzy go zespół specjalistów, psychologów świadczących pomoc na rzecz funkcjonariuszy, pracowników PSP i ich rodzin. W sytuacjach nadzwyczajnych, przy zdarzeniach masowych, itp. pomagamy również poszkodowanym osobom cywilnym.
Główne obszary (branże), w których działamy:
Profilaktyka zdrowia psychicznego, dbanie o kondycję psychiczną funkcjonariuszy PSP, wspieranie kadry kierowniczej w zarządzaniu zasobami ludzkimi; psychoedukacja, interwencja kryzysowa oraz bezpośrednia pomoc psychologiczna kierowana do funkcjonariuszy i pracowników PSP.
Powody, dla których warto do nas dołączyć:
Duża różnorodność działań i możliwość rozwijania się w wielu specjalizacjach, pogłębianie wiedzy poprzez szkolenia, warsztaty, superwizje, zdobywanie kompetencji w bezpośrednim działaniu przy wsparciu i pomocy doświadczonego zespołu, bezpieczne warunki pracy / stabilizacja zawodowa oraz możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, pakiet socjalny (dofinansowanie do wypoczynku oraz mieszkania, dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagrody jubileuszowe, wsparcie finansowe przedsięwzięć edukacyjnych i inne), służba w profesjonalnej, cieszącej się ogromnym zaufaniem społecznym formacji ratowniczej.
Wartości, którymi kierujemy się w pracy:
Zaufanie, zaangażowanie, empatia i odpowiedzialność za drugiego człowieka, współdziałanie.
Jakich kandydatów/kandydatek poszukujemy?
Poszukujemy psychologów, chętnych do podjęcia służby w profesjonalnej formacji ratowniczej, którzy potrafią odnaleźć się w różnych warunkach i okolicznościach. Zależy nam na osobach energicznych, otwartych na współpracę w zespole, jak również gotowych do podejmowania samodzielnych działań. Oczekiwana chęć do poszerzania kompetencji poprzez udział w organizowanych szkoleniach i superwizjach. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby. Jeśli masz ciekawe pomysły, szukasz ludzi, z którymi mógłbyś je realizować, chcesz pracować w zespole, który dzieli się doświadczeniem oraz kreować System Pomocy Psychologicznej w PSP – zapraszamy!
Co oferujemy na Targach Pracy i Praktyk 2024:
W czasie spotkania na targach oferujemy możliwość bezpośredniej rozmowy z psychologiem oraz z koordynatorem pomocy psychologicznej w PSP – poznanie charakteru, specyfiki służby oraz wyzwań pracy psychologa PSP od osób na co dzień realizujących wspomniane zadania. Możliwość rozmowy z przedstawicielem działu kadr – poznanie ścieżki rozwoju / kariery w strukturach PSP oraz wymogów formalnych i poszczególnych etapów procesu rekrutacji.
Kontakt:
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej