Spotkanie
Praca w NGO
Sala nr 102, 19 kwietnia, 15:00-16:00Część I: Praca w NGO – ścieżki i kierunki rozwoju zawodowego w organizacji pozarządowej
- Co to jest trzeci sektor (NGO)?;
- Praca w organizacji pozarządowej (poszukiwani pracownicy, kompetencje zawodowe i formy współpracy, udział w projektach, programach wsparcia);
- Praca w fundacji, która prowadzi placówkę medyczno-terapeutyczną (warunki i formy współpracy);
- Perspektywy zawodowe dla psychologów, pedagogów w podmiotach medyczno-terapeutycznych prowadzonych przez OPP (udział w projektach, interdyscyplinarne środowisko pracy, elastyczne formy zatrudnienia).
Część II: Ścieżki rozwoju zawodowego psychologa w organizacji NGO
Porozmawiamy o tym, jak środowisko pracy NGO kształtuje i pozwala spożytkować indywidualne predyspozycje psychologa:
- możliwości pracy z klientami dorosłymi i dziećmi,
- udzielanie wsparcia w formie indywidualnej i grupowej
- zadania projektowe, diagnostyczne, terapeutyczne, poradnictwo.
Prowadzące:
Dominika Woźniewska – doktor nauk prawnych. Autorka opracowań z zakresu prawa pomocy społecznej. Od 2001 r. współpracownica organizacji pozarządowych zajmujących się rzecznictwem na rzecz osób doświadczających wykluczenia społecznego, poradnictwem prawnym i kwestiami socjalnymi. Prowadziła zajęcia dla studentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz słuchaczy studiów podyplomowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, a także współtworzyła programy szkoleń dla wolontariuszy i osób pracujących z osobami niepełnosprawnymi. W fundacji Promyk Słońca zajmuje się m.in. pracą z rodzicami dzieci z niepełnosprawnościami, uchodźczyniami oraz ofiarami przemocy domowej, współpracując w tym zakresie z kadrą terapeutyczną zatrudnioną w placówkach prowadzonych przez fundację.
Marta Ziółkowska – psychoterapeutka w nurcie systemowym (w trakcie certyfikacji). Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, nauczyciel mianowany, wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W Promyku Słońca pracuje od 2008 r. Zajmuje się psychoterapią dzieci i młodzieży, prowadzi konsultacje dla rodziców oraz diagnostykę w ramach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz diagnozę QEEG i potencjałów wywołanych. Doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu terapii systemowej, WTTS, pracy z różnorodnością kulturową. Stale poddaje swoją pracę superwizji. Stawia na ciągły rozwój i doskonalenie zawodowe. Interesuje się ludzkim mózgiem i neurofizjologią zachowań, stymulacją rozwoju dziecka, odpornością psychiczną i higieną zdrowia. Biegle mówi po angielsku.