Uniwersytet SWPS oferuje wsparcie psychologiczne dla powodzian
Uniwersytet SWPS uruchomił infolinię telefoniczną, na którą mogą zgłaszać się osoby dotknięte powodzią i potrzebujące wsparcia psychologicznego.
Konsultacji psychologicznych udzielają specjaliści (certyfikowani psychoterapeuci) z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS
Infolinia czynna jest pod numerem 22 517 96 96, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-20:00. Pomoc jest bezpłatna.
Doświadczenie zagrożenia zdrowia lub życia czy utraty mienia w wyniku powodzi to potężne doświadczenie traumatyczne. Początkowa reakcja lęku, rozpaczy, gniewu czy wycofania jest w pełni naturalna i zrozumiała — podkreśla Dominika Kacperek-Karbowiak, dyrektor zarządzająca Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. — Bezpieczeństwo, schronienie i możliwość rozmowy z życzliwymi osobami lub tylko sama ich obecność oraz możliwość otrzymania pomocy jest teraz najważniejsza — dodaje dyrektor Kliniki.
Rozmowy z doświadczonymi psychoterapeutami mogą pomóc w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i poczucia wpływu na swoje życie. W bezpiecznych warunkach, początkowe, nawet trudno zrozumiałe reakcje i bolesne emocje stanowią podstawę późniejszej odporności i radzenia sobie.
Wsparcie psychologiczne dla środowiska akademickiego
Psychoterapeuci z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS udzielają konsultacji psychologicznych także w ramach projektu “Strefa komfortu PSRP”, realizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Z konsultacji online korzystać mogą osoby studiujące, doktoranci i inne osoby tworzące środowisko akademickie w Polsce. Specjaliści prowadzący konsultacje mogą zarekomendować psychoterapię, a Parlament Studentów RP umożliwia jej realizację bez dodatkowych opłat, w pełni zdalnie, ze specjalistami z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej USWPS. Rejestracja na stronie internetowej: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/rejestracja/.