ACT 2024 Katowice
Od studenta do eksperta
O konferencji Zapisz sięKogo zapraszamy:
naukowców, praktyków i studentów zajmujących się kontekstualnymi naukami o zachowaniu (CBS)
Języki wydarzenia: polski i angielski
Wolna od opłat, pełna wartości
O konferencji
Z przyjemnością zapraszamy na międzynarodową konferencję ACT 2024 Katowice „Od studenta do eksperta”, która odbędzie się w dniach 15–17 marca 2024 r. na Wydziale Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS we współpracy ze stowarzyszeniem Association for Contextual Behavioral Science Polska.
Głównym celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy, umiejętności i doświadczeń z zakresu kontekstualnych nauk o zachowaniu (CBS), a także integracja środowiska naukowców, praktyków i studentów.
Chcemy ułatwić transfer wiedzy między studentami, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę naukową, a naukowcami i praktykami, którzy chcą podzielić się swoim dorobkiem. Mamy nadzieję, że czas spędzony w gronie pasjonatów terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP) i terapii opartej na procesach (PBT) będzie inspirujący i owocny. Zależy nam na tym, żeby zapewnić uczestnikom konferencji możliwość rozwoju i zdobycia nowych kompetencji.
Zgodnie z hasłem przewodnim konferencji, „Od studenta do eksperta”, dążymy do stworzenia przestrzeni dla studentów, w której młodzi ludzie będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i postawić pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej. A wszystko to pod czujnym okiem profesjonalistów.
Istotną częścią wydarzenia będzie blok wystąpień studenckich. Chcemy zachęcić przedstawicieli kół naukowych i organizacji studenckich z całej Polski do zgłaszania propozycji warsztatów i prelekcji związanych z zastosowaniem CBS w różnych kontekstach.
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne przygotowało specjalny rabat dla zainteresowanych tematyką naszej konferencji. Książki dostępne pod tym linkiem, oznaczone tagiem „3fala”, do 24 marca możecie kupić 10% taniej. Wystarczy, że podczas zamówienia podacie kod rabatowy: 3fala2024GWP.
Formuła wydarzenia
Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie w siedzibie Wydziału Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS oraz online. Transmitowane będą wyłącznie sesje odbywające się w auli.
Spotkanie rozpoczniemy całodziennymi warsztatami z zakresu zastosowania ACT, FAP i PBT w określonych populacjach. Poprowadzą je eksperci z Association for Contextual Behavioral Science Polska oraz specjaliści z zagranicy. Kolejne dwa dni przeznaczyliśmy na inspirujące wykłady plenarne, warsztaty tematyczne, sympozja oraz sesję plakatową.
Ponieważ nauka jest najbardziej efektywna, kiedy przyswajamy wiedzę na różne sposoby, w programie konferencji znajdą się również wydarzenia dodatkowe: spotkania z ciekawymi osobami i działaczami społecznymi związanymi ze Śląskiem. Nie zabraknie też tradycyjnych follies, czyli m.in. scenek kabaretowych, humorystycznych śpiewanek czy groteskowych filmików związanych z tematyką konferencji i tworzonych przez jej uczestników. W sobotę wieczorem w zaprzyjaźnionym klubie odbędzie się zamknięta impreza studencka dla uczestników konferencji.
Wysoko cenimy inkluzywność i sprawiedliwość społeczną oraz ideę otwartego dostępu do treści naukowych i edukacyjnych dla wszystkich, niezależnie od ich sytuacji ekonomicznej. Dlatego wszyscy uczestnicy konferencji zwolnieni są z opłat konferencyjnych.
Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc w salach jest ograniczona. Zgodnie z tradycją światowych konferencji ACBS nie prowadzimy zapisów na poszczególne sesje konferencyjne. Uczestnicy mogą rejestrować się na jeden lub oba dni konferencji i już na miejscu wybierać konkretne wystąpienia lub warsztaty, w zależności od dostępności miejsc.
Część wykładów i warsztatów odbędzie się w języku angielskim. W programie oznaczyliśmy je specjalną ikoną.
Konferencja jest objęta patronatem Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS
Ważne daty
9 października – 3 grudnia 2023 r.
nabór abstraktów
20 grudnia 2023 r.
ostateczny termin ogłoszenia wyników naboru
22 stycznia – 18 lutego 2024 r.
rejestracja stacjonarnych uczestników konferencji
22 stycznia – 17 marca 2024 r.
rejestracja uczestników online
Warsztaty przedkonferencyjne
Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach poprzedzających naszą konferencję. Przygotowaliśmy ponad 20 różnorodnych propozycji, począwszy od relaksacyjnej porannej jogi, poprzez kreatywne warsztaty malarskie, aż po praktyczne spotkania z psychologią, które stanowią najbogatszą część naszej oferty.
PROGRAM WARSZTATÓW PRZEDKONFERENCYJNYCHWarsztaty odbędą się 15 marca na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Dołącz do nas i przygotuj się na intensywny dzień!
Formularz zgłoszeniowy
Brak miejsc na udział stacjonarny w konferencji!
Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym wydarzeniem! Uprzejmie informujemy, że limit miejsc dla uczestników stacjonarnych został wyczerpany. Zachęcamy do zapisów na udział online. Uwaga! Transmitowane będą wyłącznie sesje odbywające się w auli.
Zgodnie z tradycją światowych konferencji ACBS nie prowadzimy zapisów na poszczególne sesje konferencyjne w sobotę i niedzielę. W zamian oferujemy możliwość elastycznego wyboru wystąpień i warsztatów tuż przed ich rozpoczęciem, w zależności od dostępności miejsc w danej sali.
W przypadku warsztatów przedkonferencyjnych obowiązują zapisy na konkretne zajęcia. Możesz zapisać się tylko na jeden warsztat odbywający się o danej godzinie. Zapisy na warsztaty, których godziny się pokrywają, nie są możliwe.
Dostępne opcje zapisów obejmują:
- jeden warsztat dziewięciogodzinny,
- jeden warsztat sześciogodzinny i/lub jeden trzygodzinny,
- jeden warsztat trzygodzinny i/lub drugi warsztat trzygodzinny i/lub trzeci warsztat trzygodzinny.
Jeśli zrezygnujesz z udziału w warsztatach, napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dzięki temu inni będą mogli skorzystać z wolnego miejsca.
Organizatorzy
Partner merytoryczny
Partnerzy
Patronat
Konferencja odbywa się pod patronatem dziekan Wydziału Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS, dr hab. Jolanty Życińskiej, prof. Uniwersytetu SWPS.
Komitet naukowy
- Hubert Czupała – Przewodniczący
- prof. dr hab. Paweł Ostaszewski
- dr hab. Tomasz Hanć, prof. UAM
- dr Lidia Baran
- dr Joanna Dudek
- dr Anna Gorzołka
- dr Małgorzata Wójcik
- Magdalena Dziedziak-Wawro
- Joanna Gawrońska
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komitet organizacyjny
- Magdalena Kosowska – Przewodnicząca
- dr Anna Gorzołka
- Magdalena Dziedziak-Wawro
- Wiktoria Koza
- Jakub Marcjasz
- Szymon Miążek
- Emilia Mikuła
- Ewa Nyikó
- Agnieszka Szczap
- Mariola Tomsia
Lokalizacja
Uniwersytet SWPS w Katowicach, ul. Techników 9, sale: aula, 109, 108, 302