Poznaj nasz potencjał
Jakość kształcenia
na Uniwersytecie SWPS
Oferujemy interdyscyplinarne programy studiów odpowiadające na wyzwania współczesności i dostosowane do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Nasi dydaktycy nie tylko przekazują najnowszą wiedzę, lecz także odkrywają ją wspólnie ze studentami. W atmosferze zaufania i partnerstwa motywują ich do odkrywania swoich zdolności i precyzowania przyszłych planów zawodowych.
Jednocześnie zachęcają studentów do urzeczywistniania naukowych ambicji i wspierają w ubieganiu się o granty na własne projekty badawcze. Wśród dotychczasowych laureatów ministerialnego programu Diamentowe Granty znalazło się wielu wybitnych studentów z naszej uczelni.
Oferujemy nowoczesne kierunki studiów
Programy z wielu dyscyplin
Nasza bogata oferta dydaktyczna obejmuje studia z takich obszarów, jak: psychologia, kulturoznawstwo, filologia, dziennikarstwo, prawo, zarządzanie, projektowanie, a także informatyka i nowe technologie. Psychologia, od której zaczęła się historia naszej uczelni, stanowi dla nas bardzo ważny element kształcenia. Wierzymy bowiem, że poznanie człowieka i zrozumienie mechanizmów jego zachowań jest niezwykle ważne w każdym zawodzie. Aby nowe technologie mogły służyć człowiekowi, muszą uwzględniać dorobek nauk humanistycznych i społecznych, i odwrotnie. Dlatego sukcesywnie rozbudowujemy ofertę dydaktyczną o kolejne interdyscyplinarne kierunki, które łączą wiedzę z różnych dyscyplin.
Przygotowujemy do wejścia na rynek pracy
Zawody przyszłości
Zapewniamy studentom wszechstronne wykształcenie, które przygotowuje do płynnego wejścia na rynek pracy i dalszego rozwoju zawodowego. Systematycznie modyfikujemy programy studiów, tak aby nasi studenci byli przygotowani do zmieniających się wymagań przyszłych pracodawców i umieli wykorzystać zdobytą wiedzę i kompetencje w nowopowstałych profesjach. Uczymy pracy projektowej, która wymaga umiejętności budowania zespołów, strategicznego planowania, myślenia kompleksowego i sprawnej kooperacji.
Poznaj naszą ofertę studiów wyższychWspółpracujemy ze środowiskiem biznesowym
Partnerzy kierunków
Współtworzymy i stale konsultujemy programy studiów z przedstawicielami środowiska biznesowego. Dzięki porozumieniom z firmami, które cieszą się dobrą pozycją na rynku, studenci uczestniczą w zajęciach warsztatowych z doświadczonymi ekspertami z branży i mają możliwość odbycia praktyk oraz staży w renomowanych placówkach.
Dbamy o rozwój zawodowy studentów
Wsparcie Biura Karier
Wspieramy studentów naszej uczelni w rozwoju zawodowym na każdym etapie – od planowania ścieżki rozwoju, aż po aplikowanie na konkretne stanowiska i rozwijanie kompetencji istotnych na rynku pracy. Nasze Biuro Karier oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie: pośredniczy w realizacji praktyk i staży, organizuje konsultacje zawodowe, sesje typu Development Center oraz warsztaty z pracodawcami.
Sprawdź ofertę Biura KarierMamy wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną
Światowej sławy naukowcy
Zajęcia prowadzą znamienici profesorowie, uczestnicy międzynarodowych projektów badawczych, autorzy podręczników, opiniotwórczy eksperci, którzy cieszą się uznaniem w kraju i za granicą, m.in.: dr hab. Adam Bodnar, prof. Uniwersytetu SWPS – Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2015–2021, obecny Minister Sprawiedliwości, prof. Lech Gardocki – Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego w latach 1998–2010, prof. Dariusz Doliński – jeden z najbardziej cenionych psychologów społecznych w Polsce, prof. Michael Fleischer – wybitny znawca komunikacji społecznej, prof. Hanna Komorowska-Janowska – ekspertka w zakresie dydaktyki języków obcych, prof. Adam Szpaderski – przewodniczący Rady Konsorcjum Liga Pamięci Jenieckiej oraz główny konsultant Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Poznaj naszych naukowcówZapewniamy studentom kontakt z praktykami
Przedstawiciele różnych branż i zawodów
Kadra dydaktyczna naszej uczelni to prawie 2000 wykładowców, z których znaczną część stanowią doświadczeni praktycy, w tym adwokaci i radcowie prawni z największych kancelarii w kraju, dziennikarze i publicyści czołowych mediów, przedsiębiorcy i menedżerowie wyższego szczebla, trenerzy i certyfikowani psychoterapeuci, a także architekci i projektanci. Podczas zajęć z przedstawicielami wybranych branż studenci poznają tajniki zawodu, pracują na rzeczywistych przykładach i doskonalą umiejętności przydatne na rynku pracy.
Jakość kształcenia przede wszystkim
Wewnętrzny System Zrządzania Jakością Kształcenia
Dbamy o wysokie standardy nauczania, czemu służy Wewnętrzny System Zarządzania Jakością Kształcenia (WSZJK) opracowany przez specjalistów z naszej uczelni. WSZJK to nie tylko procedury umożliwiające monitorowanie i usprawnianie procesu dydaktycznego, lecz przede wszystkim wspólnie wypracowane dobre praktyki i rozwiązania będące wsparciem dla naszych wykładowców.
Nasz system odpowiada na pytanie, czego potrzebujemy, aby jak najlepiej przygotować studentów do dalszej drogi zawodowej.
Dowiedz się więcej o WSZJKJesteśmy doceniani przez Polską Komisję Akredytacyjną
Wyróżnienia PKA
Polska Komisja Akredytacyjna, nadzorująca proces kształcenia w naszym kraju, niejednokrotnie doceniła nasze programy kształcenia, poziom kadry naukowo-dydaktycznej, infrastrukturę oraz system wsparcia, jaki oferujemy studentom na każdym etapie nauki.
Studia na kierunku kulturoznawstwo, a także psychologia w Warszawie i psychologia we Wrocławiu otrzymały ocenę wyróżniającą. Komisja potwierdziła również wysoki poziom nauczania na filologii w Warszawie, psychologii w Sopocie, psychologii w Katowicach, psychologii w Poznaniu oraz wzornictwie.
Otrzymujemy wysokie oceny zewnętrzne
Krajowe rankingi
O jakości naszych studiów świadczą też wysokie pozycje w ogólnopolskich zestawieniach. Według rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” jesteśmy jedną z wiodących uczelni niepublicznych w Polsce, a także najlepszą uczelnią prowadzącą studia na kierunku psychologia. Wraz z Uniwersytetem Warszawskim oraz Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie należymy do najlepiej ocenianych ośrodków kształcących prawników w kraju. Jesteśmy też w ścisłej czołówce uczelni prowadzących studia na kierunkach filologia angielska i dziennikarstwo.
Cieszymy się coraz większym
uznaniem za granicą
Międzynarodowe zestawienia
Po raz kolejny pojawiliśmy się w Shanghai Global Ranking of Academic Subjects, światowym rankingu uczelni przedstawiającym osiągnięcia w zakresie poszczególnych dyscyplin naukowych. W psychologii nasz uniwersytet znajduje się w trzeciej setce i jest najwyżej ocenianą jednostką z Polski.
Już po raz czwarty nasza uczelnia pojawiła się w prestiżowym międzynarodowym rankingu młodych uniwersytetów – Times Higher Education Young University Rankings. Na 673 ocenianych uczelni, które działają nie dłużej niż od 50 lat, znaleźliśmy się między 301. a 350. miejscem, co dało nam drugą lokatę w Polsce. Warto podkreślić, że jesteśmy pierwszą polską uczelnią, która pojawiła się w tym zestawieniu.
W najnowszym rankingu Times Higher Education Impact Rankings Uniwersytet SWPS zajął 74. miejsce na świecie w kategorii działań na rzecz równości płci. Twórcy zestawienia oceniają wkład uczelni w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wysokie oceny otrzymaliśmy także za promowanie zdrowego stylu życia oraz zapewnianie równych szans i budowanie inkluzywności.
Nasza uczelnia znajduje się również wśród liderów w kategorii Psychiatria/Psychologia w rankingu U.S. News Global Universities Ranking. Uniwersytet SWPS znalazł się na 229. pozycji – to drugie miejsce wśród wszystkich uniwersytetów z Polski.
Zapewniamy optymalne warunki do nauki i rozwoju
Bogata infrastruktura
Wiemy, że do zrównoważonego rozwoju potrzebne są także odpowiednie warunki. Systematycznie unowocześniamy naszą infrastrukturę. Nasi studenci mają do dyspozycji komfortowe aule i sale dydaktyczne, laboratoria badawcze z profesjonalnym sprzętem do prowadzenia badań psychologicznych, pracownie komputerowe z najnowszym oprogramowaniem oraz specjalistyczne pracownie, takie jak: ceramiczna, stolarska, ślusarska, foto-wideo czy sitodruku.
Zobacz, jak wyglądają nasze kampusyOdpowiadamy na potrzeby osób z niepełnosprawnościami
Niwelowanie barier
Sukcesywnie dostosowujemy nasze lokalizacje do potrzeb studentów z różnymi ograniczeniami sprawności. W budynkach znajdują się windy, podjazdy oraz toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Z kolei w bibliotekach są stanowiska komputerowe wyposażone w program udźwiękawiający i powiększający, syntezatory mowy oraz sprzęt pozwalający na przetwarzanie materiałów drukowanych do postaci elektronicznej.
Sprawdź, jakie udogodnienia oferujemy