Wybierz kategorię wyszukiwania
Jeżeli nie znalazłeś tego czego szukałeś zawsze możesz wpisać szukane słowo lub frazę poniżej
Sprawdź nasze rozbudowane narzędzie do wyszukiwania.
Szukaj po kategoriach – oszczędzaj swój czas.
Czym żyjemy:
ROTTENBERG / KOZYRA. Wykład, wystawa, performans
Konferencje
Wykłady i spotkania
Aktualności
wydziały Uniwersytetu SWPS
Jakie studia wybrać?
Zapraszamy na Drzwi Otwarte
instytuty naukowe
Łączy nas pasja do nauki
Nowości wydawnicze
Nawiąż współpracę z Uniwersytetem SWPS
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nagrody i wyróżnienia
Książka „Splątane pamięci” autorstwa dr Katarzyny M. Głąb, związanej z Centrum Badań nad Ekonomiką Miejsc Pamięci USWPS, podejmuje...
13 grudnia 2024
W kolejnym tomie z serii komentarzy do Konstytucji RP naukowcy z Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS – prof. Teresa Gardocka...
28 listopada 2024
Monografia pod redakcją prof. Katarzyny Januszkiewicz (dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Warszawie USWPS) oraz dr. Mikołaja Rogińskiego...
25 listopada 2024
Książka pod redakcją profesor Iwony Sierpowskiej z USWPS oferuje świeże spojrzenie na to, jak sprawić, aby teksty prawne stały się bardziej przystępne dzięki wykorzystaniu środków wizualnych.
8 listopada 2024
Najnowsza publikacja dr. Dariusza Kowalskiego pt. „Instrumenty finansowe Unii Europejskiej w polskim systemie prawnym” to szczegółowe opracowanie adresowane do wszystkich zainteresowanych tematyką funduszy unijnych. Fragment książki można pobrać...
30 października 2024
Profesor Krzysztof Krejtz, kierownik Ośrodka Badań Okulograficznych na Uniwersytecie SWPS, jest współredaktorem publikacji dotyczącej inkluzywnego projektowania i dostępności mediów w Europie. Książkę można pobrać bezpłatnie ze strony wydawcy.
29 października 2024
W sporcie liczy się nie tylko sprawność fizyczna, ale i siła psychiczna. Jak ją rozwijać poprzez trening mentalny? Przeczytaj debiutancką książkę Mateusza Breli – absolwenta Uniwersytetu SWPS, psychologa sportu i byłego piłkarza.
11 października 2024
Jak Konstytucja reguluje skład i działalność Trybunału Konstytucyjnego? Jakie są propozycje zmian w tym obszarze? Odpowiedzi znajdziesz w publikacji, której autorami są profesorowie Kazimierz Michał Ujazdowski z UŁ oraz Hubert Izdebski z USWPS.
7 października 2024
O postawach wobec pieniędzy, o tym jak wpływają one na naszą samoocenę i funkcje poznawcze, kto chętniej się nimi dzieli, prof. Agata Gąsiorowska wspólnie z redaktor Katarzyną Sroczyńską piszą w książce „Pieniądze albo życie. Jak pieniądze wpływają...
26 września 2024
Mem, tweet, rolka, emoji, gif – oto nowe lapidarności, czyli skrótowe formy komunikacji medialnej. To właśnie im poświęcony jest nowy numer kwartalnika wydawanego przez Narodowe Centrum Kultury, w tym teksty kulturoznawcy z USWPS.
20 września 2024
W jaki sposób zarządzać rozproszonym dziedzictwem martyrologicznym i dlaczego dbanie o pamięć jest moralnym obowiązkiem społeczeństwa? Kwestie te porusza najnowsza publikacja prof. Adama Szpaderskiego, kierownika Centrum Badań nad Ekonomiką Miejsc...
18 września 2024
17 września 2024 r. swoją premierę wydawniczą ma publikacja „Manual. Projektowanie komunikacji wizualnej” pod redakcją prof. Mariusza Wszołka, wieloletniego kierownika Katedry Grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. To praktyczny podręcznik...
17 września 2024
Skąd bierze się opór wobec szczepień i jak przekonać innych do przyjęcia szczepionki? Dowiesz się tego z publikacji, której współautorami oraz redaktorami naukowymi są psychologowie społeczni z Uniwersytetu SWPS: profesorowie Wojciech Kulesza,...
13 września 2024
Normativity and Resilience in Translation and Culture, co-edited by Professor Agnieszka Pantuchowicz, Dr. Emma Oki, and Dr. Anna Warso of SWPS University, explores how translation mirrors and challenges societal norms.
3 września 2024
Publikacja pod redakcją naukową prof. Grzegorza Sędka z USWPS, a także prof. Thomasa M. Hessa i prof. Dayny R. Touron z Uniwersytetu Karoliny Północnej, przedstawia stan współczesnej wiedzy na temat poznawczych aspektów starzenia się.
20 sierpnia 2024
Podręcznik „Perfekcjonizm kliniczny – konceptualizacja i leczenie” pod redakcją prof. Eduarda Keegana to kompendium aktualnej wiedzy o perfekcjonizmie.
17 lipca 2024
Jak mówić o przepisach i usługach prawnych? Podczas Legal Design Forum 3 dyskutowano o inicjatywach z obszaru legal design oraz ich skutkach badawczych i wdrożeniowych. Przeczytaj publikację na ten temat pod redakcją dr Doroty Płuchowskiej!
9 lipca 2024
Jak korzystać z platformy ChatGPT? Dowiesz się tego z książki „ChatGPT. Podstawy i proste zastosowania”, której współautorem jest dr inż. Maksymilian Bujok z Uniwersytetu SWPS.
5 lipca 2024
Antologia „Dezinformacja w czasach kryzysu” pod redakcją prof. Kariny Stasiuk-Krajewskiej oraz prof. Michała Wenzla stanowi kompleksowe opracowanie tematu.
6 maja 2024
W kolejnym tomie z serii komentarzy do Konstytucji RP prof. Dariusz Jagiełło z Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS omawia konstytucyjny zakaz tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania i kar.
26 kwietnia 2024
Strona 1 z 12