O konferencji
Jak skutecznie przeciwdziałać przemocy rówieśniczej? Jak budować kulturę szacunku i bezpieczeństwa w szkołach? Na te kluczowe pytania odpowiedzi poszukają eksperci, praktycy i przedstawiciele środowiska edukacyjnego podczas konferencji organizowanej przez Wydział Psychologii w Sopocie USWPS oraz RESQL.
Wydarzenie daje okazję do wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska oświatowego w obliczu rosnących wyzwań stojących przed placówkami edukacyjnymi.
Podczas konferencji poruszymy zagadnienia takie jak:
- diagnoza i profilaktyka przemocy rówieśniczej – rozpoznawanie zagrożeń i podejmowanie działań zapobiegawczych;
- przemoc rówieśnicza wobec uczniów z SPE – reagowanie na trudne sytuacje;
- nowoczesne technologie w przeciwdziałaniu przemocy – wykorzystywanie narzędzi cyfrowych w edukacji i monitoringu.
Dlaczego warto wziąć udział
Dowiesz się, jakie działania możesz podjąć w placówce, w której pracujesz, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Poznasz skuteczne strategie przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży i nawiążesz cenne kontakty zawodowe.
- Dowiesz się, co mówią najnowsze badania na temat bullyingu,
- Uzyskasz praktyczne wskazówki od ekspertek i ekspertów w obszarze psychologii oraz edukacji.
- Odkryjesz, jak przeciwdziałać przemocy i budować kulturę szacunku w szkole.
- Poznasz innowacyjne narzędzia i metody pracy z uczniami.
- Zyskasz możliwość wymiany doświadczeń z praktykami z całej Polski.
- Otrzymasz certyfikat uczestnictwa.
Oprócz wykładów odbędzie się także panel dyskusyjny ze specjalistami, a bezpośrednio po konferencji – spotkanie inauguracyjne Klubu Interwenta RESQL (obowiązują osobne zapisy).
Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona do 180 – decyduje kolejność zgłoszeń.
Razem możemy stworzyć bezpieczne i wspierające środowisko dla naszych dzieci. Nie czekaj – dołącz do nas i zmieniaj świat!
Prelegentki i prelegenci
dr
Maciej Dębski
Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich. Fundator i prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne). Autor i współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych. W 2016 r. wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier PlayStation, telewizji),który zakończył się sukcesem badawczym. Pomysłodawca badań „Młodzi Cyfrowi”, „Granie na Ekranie”, „Ocena jakości relacji szkolnych”. Współtwórca badań „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.
Bartosz Karcz
Psycholog, wykładowca akademicki, psychoterapeuta. Pracuje w Zakładzie Wspomagania Rozwoju Człowieka USWPS w Sopocie. Zajmuje się tematyką relacji rówieśniczych i rodzinnych, mentalizacją i uważnością w procesach zdrowienia. Pracuje psychoterapeutycznie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w gabinecie prywatnym. Współpracuje z Centrum Terapii Depresji w Gdyni. Pracuje też na Młodzieżowym Oddziale Psychiatrycznym w Gdyni.
dr
Radosław Kaczan
Psycholog. Naukowo zajmuje się psychologią rozwoju człowieka, konstruowaniem narzędzi diagnostycznych do badania rozwoju dzieci i młodzieży, diagnozą kompetencji oraz wspomaganiem uczenia się przez całe życie. Prowadzi badania dotyczące przemocy rówieśniczej w szkołach i wdraża programy prewencyjne. Prowadzi działalność dydaktyczną. Wspiera rozwój systemu kwalifikacji zawodowych oraz współpracuje z biznesem, organizacjami zawodowymi i szkołami wyższymi w zakresie opisu efektów uczenia się i kwalifikacji.
Karolina Malinowska
Psycholożka, badaczka, trenerka umiejętności psychospołecznych, coach i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Brała udział w tworzeniu systemu RESQL – odpowiadała za badania wspierające zaprojektowanie aplikacji i całego systemu, scenariusze lekcji wychowawczych i inne elementy systemu. Pracuje w Instytucie Badań Edukacyjnych. Od lat zajmuje się badaniami w szkołach oraz tematyką uczenia się przez całe życie. Z Uniwersytetem SWPS jest związana od wielu lat, m.in. prowadzi zajęcia warsztatowe. Jest autorką licznych badań i publikacji, w tym na temat współpracy i komunikacji między szkołą a rodzicami uczniów. W RESQL prowadzi wykłady oraz szkolenia dla kadry szkół, rodziców i uczniów.
dr
Piotr Rycielski
Doktor psychologii, współtwórca systemu RESQL, pracownik Wydziału Projektowania w Warszawie USWPS, ekspert w Instytucie Badań Edukacyjnych. Wykładowca akademicki, autor i współautor licznych badań naukowych i publikacji z zakresu psychologii edukacji. Zajmuje się badaniami edukacyjnymi, przemocą rówieśniczą, szkolnymi uwarunkowaniami efektywności kształcenia oraz tworzeniem narzędzi diagnostycznych.
dr
Malwina Puchalska-Kamińska
Psycholożka, pracuje na Wydziale Psychologii w Sopocie USWPS. Kierowniczka zespołu USWPS uczestniczącego w inicjatywie Science&Society bilateral initiative in social sciences, arts & humanities. Zajmuje się badawczo i popularyzatorsko tematyką dobrostanu, analizując jego wpływ na funkcjonowanie jednostek i społeczności, a także opracowując narzędzia wspierające jego rozwój w różnych kontekstach, w tym w edukacji.
Zapisy już wkrótce.
Organizatorzy
Patronat honorowy
Partnerzy
Patronat
TBA
Miejsce
Wydział Psychologii w Sopocie USWPS
ul. Polna 16/20
aula (sala 0.4)
Kontakt
Masz pytania? Napisz!
- USWPS: Beata Walczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- RESQL: Justyna Grzybowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadbaj o dobrostan!
konferencje, webinary, kursy, artykuły - poznaj więdzę ekspertów USWPS
Przejdź na stronę