Program Erasmus+ KA131 (2023–2025)
Specjalista ds. międzynarodowych
Program ten wspiera mobilność studentów wszystkich kierunków i cykli studiów na uczelniach wyższych.
O projekcie
Warunkiem uczestnictwa w programie Erasmus+ jest posiadaniem Karty Erasmusa (Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027, ECHE ), która została przyznana Uniwersytetowi SWPS w 2021 r. Studenci mają możliwość studiowania za granicą w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego albo odbywać praktykę w przedsiębiorstwie, instytucie badawczym, laboratorium, organizacji lub innym odpowiednim miejscu pracy za granicą.
W ramach tej akcji wspierani są również pracownicy dydaktyczni i administracyjni uczelni wyższych, aby mogli uczestniczyć w działaniach związanych z rozwojem zawodowym za granicą. Działania te mogą obejmować zarówno okresy nauczania, jak i szkolenia (takie jak: obserwacja pracy, okresy przyglądania się działalności dydaktycznej i szkolenia).
Głównym celem programu jest przyczynienie się do stworzenia europejskiego obszaru edukacji o globalnym zasięgu oraz wzmocnienie powiązań między edukacją a działalnością badawczą. Program ma również wspierać zdolność do zatrudnienia, włączenie społeczne, aktywność obywatelską, innowacje i zrównoważenie środowiskowe w Europie i poza jej granicami poprzez zapewnienie studentom wszystkich kierunków i cyklów studiów możliwości studiowania lub szkolenia za granicą w ramach studiów.
Finansowanie
Projekt finansuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu Komisji Europejskiej.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Projekt koordynuje Biuro Współpracy Międzynarodowej USWPS.
Dowiedz się więcej
Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Narodowej Agencji Programu Erasmus+
Komunikaty Narodowej Agencji Programu Erasmus+
Przewodnik po programie Erasmus+ 2023
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.