Grupa Enactus Uniwersytetu SWPS
Jesteśmy akademicką drużyną zrzeszoną w Enactus, której celem jest realizacja projektów biznesowych, które pomogą lokalnej społeczności w trzech aspektach: społecznym, ekologicznym i ekonomicznym, przyczyniając się do poprawy standardu życia grupy docelowej. Opiekunem naszej organizacji jest dr Konrad Maj.
Enactus to międzynarodowy program, który zrzesza obecnie ponad 1600 uczelni w 38 krajach, skupiając 56 000 uczestników i blisko 400 firm.
O organizacji
Enactus to międzynarodowa organizacja łącząca studentów, wykładowców i liderów biznesu. Wspiera realizację projektów z zakresu innowacji społecznych. Studenci realizują autorskie projekty, wykorzystują innowacyjne pomysły, tworzą modele biznesowe i technologiczne oraz pomagają lokalnej społeczności. Zespoły wspierane są przez doradców biznesowych i akademickich.
Raz do roku zespoły prezentują swoje projekty na ogólnokrajowym konkursie przed biznesowym jury. Zwycięski zespół jedzie na Finał światowy Enactus World Cup, który co roku odbywa się w innym miejscu na świecie.
Opiekun naukowy
dr
Konrad Maj
opiekun naukowy koła
psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS
Członkowie
- Bartosz Bednarz
student ... roku psychologii społecznej - Bartosz Bednarz
student ... roku psychologii społecznej - Bartosz Bednarz
student ... roku psychologii społecznej - Bartosz Bednarz
student ... roku psychologii społecznej
Realizowane projekty
KAMIONEK MILOWY – NOSTALGICZNY POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI
Poprzez projekt Kamionek Milowy studenci chcą zwrócić uwagę warszawiaków na nieco zapomnianą i marginalizowaną część prawobrzeżnej Warszawy – Kamionek, a zwłaszcza na kilkanaście mikroprzedsiębiorstw, które od lat funkcjonują w tej części Pragi.
Studenci, wykorzystując założenia marketingu nostalgicznego i sentyment do minionych czasów, tworzą plan wsparcia promocji przedsiębiorstw z Kamionka. Częścią planu jest redekoracja – zmiana wystroju lokali usługowych i rzemieślniczych tak, by stylistyką nawiązywały do historii miejsca.
Studenci organizują także warsztaty edukacyjne, których uczestnicy (dotychczas w warsztatach wzięli udział m.in.: abażurniczka, metalurg, kuśnierz, szewc) zdobywają praktyczną wiedzę dotyczącą promocji i kreowania wizerunku w Internecie, tworzenia business planu i storytellingu – opowiadania historii swojego zakładu w sposób interesujący i angażujący innych.
Ważnym elementem projektu są również działania podejmowane na rzecz integracji lokalnej społeczności: spotkania, gry terenowe, wspólne spacery. Zainteresowani odkrywaniem ulic i zaułków Kamionka mogą skorzystać z opracowanej przez studentów aplikacji mobilnej „Szlakiem Kamionka”.
Dotychczas w projekcie uczestniczyło 10 przedsiębiorstw. Na redekorację czekają kolejne 3 warsztaty.
Partnerami projektu są m.in. Urząd Gminy Warszawa Praga Południe, Muzeum Warszawskiej Pragi, Pańska Skórka, Business Center Club, Wedel.
Więcej o projekcie: kamionekmilowy.pl
Sukcesy
STUDENCI UNIWERSYTETU SWPS NA PODIUM
W tegorocznej edycji Enactus Poland National Competition wzięło udział 11 zespołów z uczelni z całej Polski, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej i SGGW.
W finale studenci z Uniwersytetu SWPS rywalizowali ze studentami z Uniwersytetu Łódzkiego i ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zwyciężył projekt SweetHelp studentów z Łodzi, którzy będą reprezentować Polskę na Enactus World Cup w Toronto. SweetHelp łączy rodziców dzieci z cukrzycą typu 1 z seniorami, którzy dzięki wcześniej przeprowadzanym szkoleniom mogą podjąć pracę jako opiekunowie młodych diabetyków.
Nasi studenci startowali w konkursie po raz pierwszy, stanowili najmniejszy zespół, tym bardziej cieszy tak wysokie miejsce na podium oraz dodatkowe nagrody specjalne: „Rookie” za debiut dla całego zespołu oraz „Outstanding Faculty Advisor Award”, przyznana dr. Konradowi Majowi za wyróżniające się zaangażowanie w projekt i opiekę naukową.
Projekty oceniało 120-osobowe jury złożone z prezesów i członków zarządów międzynarodowych firm oraz przedstawicieli wyższej klasy menedżerskiej.
Lokalizacja i kontakt
Uniwersytet SWPS
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa
Jak do nas dołączyć?
Wszystkich zainteresowanych działalnością naszego grupy zapraszamy do kontaktu mailowego lub poprzez nasz fanpage na FB.