Profil naukowy
Psycholożka. Zajmuje się psychologią zdrowia w pracy oraz oddziaływaniami psychologicznymi wykorzystującymi nowe rozwiązania technologiczne. W swoich badaniach koncentruje się na roli pozytywnych emocji i przekonań o własnej skuteczności w przystosowaniu do pracy. W badaniach uwzględnia zarówno perspektywę pojedynczych pracowników, jak i całych zespołów. Interesuje ją znaczenie zasobów osobistych w rozwoju wypalenia zawodowego i zaangażowania w pracę oraz praktyczne wykorzystanie wyników badań w psychologicznych interwencjach internetowych.
Wraz z zespołem StresLab realizuje międzynarodowy projekt E-COMPARED (European Comparative Effectiveness Research on Online Depression), w ramach którego prowadzone są badania nad skutecznością i opłacalnością terapii depresji z wykorzystaniem internetu. Uczestniczyła w opracowaniu pierwszej w Polsce interwencji psychologicznej – Stres Pomagających, przeznaczonej dla osób pracujących z ofiarami traumy i przez to narażonych na wtórny stres traumatyczny.
Należy do The European Society for Research on Internet Interventions (ESRII) oraz European Association of Work and Organizational Psychology (EAWOP). Autorka licznych artykułów naukowych dotyczących przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, radzenia sobie ze stresem w pracy, efektywności terapii prowadzonych przez internet.
Dla mediów
Obszary tematyczne
- Zaangażowanie w pracę
- Wypalenie zawodowe
- Badania w psychologicznych interwencjach internetowych
- Stres
- Trauma
Informacje prasowe
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Centra i laboratoria
- Informacja prasowa
- Konferencje
- Projekty naukowe
- Wybrane artykuły naukowe