Stop depresji
konferencja Naukowa
Stop depresji
Organizator: Koło Naukowe Psychologii Klinicznej
Co dziesiąty Polak cierpi na depresję. Wiele osób z obawy przed stygmatyzacją i odrzuceniem nie podejmuje leczenia. Albo ignoruje objawy choroby, sprowadzając je do chwilowego „obniżenia nastroju”. Praca z chorymi na depresję to również niemałe wyzwanie dla psychoterapeutów, którzy nie pozostają emocjonalnie obojętni na stan swoich pacjentów. O tym, czym w istocie jest depresja, jak przebiega jej terapia w różnych nurtach psychoterapeutycznych oraz z jakimi trudnościami muszą mierzyć się terapeuci, opowiedzą podczas konferencji naukowej „Stop depresji”: dr Izabela Pawłowska, dr Karolina Zarychta-Zajączkowska oraz Kaja Korczowska, psycholożki kliniczne i psychoterapeutki z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
Wstęp bezpłatny. Na wykład wstęp jest wolny. Limit miejsc na warsztat został wyczerpany.
konferencja
listopad 24 2017
Wrocław
O konferencji
Tematyka konferencji dotyczy praktycznych aspektów pracy z pacjentami cierpiącymi na depresję. Prelegenci to terapeuci z wieloletnim stażem, pracujący w różnych nurtach psychoterapeutycznych. Dzięki temu na terapię depresji, z którą boryka się już prawie 1,5 miliona Polaków, będzie można spojrzeć z różnych perspektyw. A jednocześnie uświadomić szerszemu gronu odbiorców, że ignorowanie objawów depresji – traktowanie ich wyłącznie jako niegroźnych symptomów chwilowego obniżenia nastroju – może być niezwykle groźne w skutkach.
– Warto poznać definicję depresji, jej objawy oraz przebieg leczenia. Wiedzę najlepiej zdobywać od specjalistów i praktyków, poświęcających badaniu i leczeniu tej choroby większość swojego życia zawodowego, tak jak dr Izabela Pawłowska, która podczas konferencji wygłosi znakomity wykład dotyczący terapii depresji w nurcie poznawczo-behawioralnym. Z kolei warsztaty są znakomitą okazją, aby wiedzę wykorzystać w praktyce i wcielić się rolę psychologa/terapeuty. Zakres merytoryczny i praktyczny konferencji jest rzetelny i przygotowany z najwyższą starannością – wyjaśnia Laura Dądela, organizatorka konferencji.
Program
16.00 – 16.15 – powitanie, przedstawienie prelegentów, przedstawienie agendy konferencji
16.15 – 17:45 – Rozumienie i terapia depresji w nurcie poznawczo-behawioralnym – dr Izabela Pawłowska | wykład (aula 45)
17.45 – 18.00 – dyskusja, podziękowania
18.00 – 18.30 – przerwa kawowa
18.30 – 20.00 – dwa równoległe warsztaty dla uczestników:
- Leczenie depresji w nurcie poznawczo-behawioralnym – dr Karolina Zarychta-Zajączkowska | brak miejsc na warsztat (sala 111)
- Co dzieje się z psychoterapeutą przy pacjencie depresyjnym – Kaja Korczowska, psychoterapeutka | brak miejsc na warsztat (sala 109)
Prelegenci
dr Izabela Pawłowska – psycholog kliniczny. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Ukończone studia podyplomowe: Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (KCP) w Krakowie, Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Przygotowanie Pedagogiczne. Ukończone 4-letnie szkolenie z psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CTPB) w Warszawie we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Center (OCTC) oraz uzyskany certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego w Polskim Towarzystwie Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB) – nr licencji 440. Doktorat z zakresu psychologii klinicznej, psychoonkologii i psychologii zdrowia. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Praca zawodowa: Prywatna praktyka psychologiczno-psychoterapeutyczna w nurcie poznawczo–behawioralnym. Praca naukowo-dydaktyczna na Uniwersytecie SWPS (w tym kierowanie studiami podyplomowymi Praktyczna diagnoza psychologiczna). Od 2010 r. ustanowiona biegłym sądowym z zakresu psychologii przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu
dr Karolina Zarychta-Zajączkowska – psycholog kliniczny. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując jako psycholog i psychoterapeuta, m.in. na oddziałach szpitalnych, w organizacjach pozarządowych i prywatnych instytucjach. Certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej – PTTB nr 403 oraz certyfikat psychoterapeuty Oxford Cognitive Therapy Center – OCTC).
Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CTPB) w Warszawie we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre. Brała udział w szkoleniach i kursach dotyczących m.in. terapii przetwarzania poznawczego (Cognitive Processing Therapy; CPT), terapii poznawczo-behawioralnej skoncentrowanej na traumie (Trauma-Focused Cognitive Behavioral Therapy – TF-CBT), interwencji kryzysowej oraz terapii schematu (Introduction to Schema Therapy Borderline Personality Disorder, moduł zatwierdzony przez International Society of Schema Therapy [ISST]). Kierownik Katedry Psychologii Klinicznej, Zdrowia i Rehabilitacji, wykładowca akademicki i adiunkt na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, współpracownik w CARE-BEH Centrum Badań Stosowanych nad Zachowaniami Zdrowotnymi i Zdrowiem. Certyfikowany ewaluator technik zmiany zachowania (licencja uzyskana w University College London. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z psychologią kliniczną i psychologią zdrowia. Jako psycholog i psychoterapeuta pracuje z osobami zmagającymi się z zaburzeniami psychicznymi, szczególnie zaburzeniami lękowymi, odżywiania i nastroju, doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów i pacjentami chirurgii bariatrycznej.
Kaja Korczowska – psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 532) oraz The European Association for Psychotherapy (od 2011 r.), specjalista psycholog kliniczny (od 2013 r.), specjalista psychoterapii uzależnień (nr 387), asystent psychodramy Psychodrama Institute for Europe (od 2014 r.). W ramach praktyki psychoterapeutycznej prowadzi: konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną, psychoterapię par i małżeństw. Pracowała w Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu (obecnie Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego (2003 – 2013), Centra Medyczne Promedis (2006 – 2009), realizowała programy psychoterapeutyczne we współpracy z Urzędem Miejskim we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim (2004 – 2008), prowadzi również prywatna praktykę (od 2004 r.).
Kontakt
Laura Dądela
Organizator
Tel. 723 771 759,
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin i miejsce
24 listopada 2017 r. (piątek) od 16.00 – 20.00
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, ul. Ostrowskiego 30b we Wrocławiu
- Wykład: aula 45
- Warsztaty: sale 109 i 111