Kongres Różnorodności 2021
Konferencja
Kongres Różnorodności 2021
Organizatorzy
Goodbrand/BETTER
Henkel Polska
Kongres Różnorodności to konferencja, która odbywa się cyklicznie od 2014 r. i jest stałym elementem w kalendarzu kluczowych inicjatyw CSR i HR w Polsce. Celem Kongresu, organizowanego przez Goodbrand/BETTER oraz Henkel Polska, jest pobudzenie dyskusji na temat wyzwań związanych z zarządzaniem różnorodnością i budowaniem przyjaznych, otwartych i pełnych szacunku miejsc pracy. Tegoroczna edycja odbędzie się 18–19 maja online, a jej hasło to „Tak silni jak najsłabszy z nas. Jak wzmacniać ludzi i organizacje w kryzysie (i nie tylko)”. Podczas konferencji wystąpią znakomici eksperci, m.in. związani z Uniwersytetem SWPS: Ewa Jarczewska-Gerc, Zuzanna Skalska, a także Piotr Voelkel, założyciel i współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX, pełniący funkcję założyciela Uniwersytetu SWPS. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
Wydarzenie jest objęte patronatem Uniwersytetu SWPS i Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS.
Dlaczego warto
Kongres w poprzednich edycjach poruszał niezwykle istotne obszary, jakimi są różnorodność i inkluzja. Dzisiaj temat ten jest dla tym bardziej ważny i palący, bo Covid-19 unaocznił, jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni i od siebie zależni, jesteśmy silni, dopóki idziemy ramię w ramię. Wszystkich nas osobiście dotknął wielomiesięczny i wielowymiarowy kryzys. Nadszedł czas budowania nowej rzeczywistości i nowego porządku. Tylko jak to zrobić? Jak poskładać rozpadające się organizacje i zespoły, a także nas samych?
Na myśl przychodzi japońska sztuka kintsugi, czyli metoda naprawiania potłuczonej ceramiki, polegająca na łączeniu elementów drogocennym kruszcem – złotem. Filozofia kintsugi przejawia głęboką pokorę i zamiast tuszować niedoskonałości przedmiotu, czyni z nich atut. A ponieważ jest niezwykle pracochłonna, naprawie poddawane są przedmioty szczególnie cenne dla użytkownika. Dokładnie tego potrzebujemy dzisiaj – pokornego sklejenia na nowo naszego świata, naszych organizacji i nas samych. A tym cennym spoiwem jest kultura szacunku, przynależności i współpracy. Tylko dzięki niej będziemy w stanie stworzyć trwałą wartość. Minął czas pozorów, a nadszedł czas odwagi i autentyczności.
Znakomici goście, wyjątkowy program
Udział w konferencji to niezwykła okazja do spotkania wyjątkowych gości ze świata nauki i biznesu, a także możliwość zadania im pytania na interesujący nas temat.
Wśród prelegentów i osób prowadzących warsztaty znajdą się m.in.: Piotr Voelkel, Dorota Strosznajder, Paweł Niziński, Susanna Romantsova, Daniel Truran, Amy Morin, Birgit Rechberger-Krammer, Dominika Sadowska, Zuzanna Ziomecka.