dr
Paulina Grzęda
Instytut Nauk Humanistycznych
Wydział Nauk Humanistycznych w Warszawie
adiunkt w Katedrze Anglistyki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla mediów
Profil naukowy
Kulturoznawczyni, potrójna filolożka (ukończyła anglistykę, iberystykę i romanistykę), dyplomowana coachka (ukończyła studia coachingu i mentoringu). W pracy akademickiej poświęca się badaniom nad traumą i reprezentacjami traumy w filmie i literaturze, alternatywnymi percepcjami czasu w kulturach postkolonialnych i współczesnym kryzysem zdrowia psychicznego, m.in. przemianami społecznymi w Stanach Zjednoczonych, takimi jak kryzys opioidowy. Bada także związki literatury z psychoterapią. Jako coachka i mentorka specjalizuje się w coachingu międzykulturowym, coachingu relacji i ADHD.
Rozprawę doktorską poświęconą traumie i rekonceptualizacji burzliwej historii RPA obroniła na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów doktoranckich odbyła badawcze staże na Uniwersytecie w Cambridge oraz w ośrodku SOAS na Uniwersytecie Londyńskim. Jest autorką publikacji o traumie, alternatywnych percepcjach czasu, kryzysie zdrowia psychicznego, kulturze postkolonialnej, oraz brytyjsko-azjatyckim kinie. Opublikowała również książkę poświęconą traumie i alternatywnym percepcjom czasu.
Poza doświadczeniem akademickim i dydaktycznym, a także coachingowym, ma bogate doświadczenie pracy w sektorze kultury, m.in. w charakterze dyrektora organizacyjnego 3 festiwali filmowych.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z traumy w filmie i literaturze, zajęcia z psychologii międzykulturowej, komunikacji, PR-u oraz zajęcia z bloku praktycznej nauki języka angielskiego. Od 2024 r. jest opiekunką Organizacji Studenckiej Katedry Anglistyki i koordynatorką specjalizacji komunikacja w biznesie.
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Nowości wydawnicze
- Organizacje studenckie