dr
Magdalena Leśnierowska
Instytut Psychologii
Centrum StresLab
Wydział Psychologii w Warszawie
adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla mediów
Profil naukowy
Psycholożka. Zajmuje się problematyką stresu, zwłaszcza stresu pourazowego w kontekście bezpośredniej i pośredniej ekspozycji na zdarzenia traumatyczne oraz stresu w pracy. Badaczka w obszarze projektowania i testowania efektywności interwencji psychologicznych wykorzystujących nowe technologie. W swoich projektach badawczych koncentruje się na roli zasobów psychologicznych i możliwości ich wzmacniania w procesie radzenia sobie ze stresem w różnych jego odsłonach oraz na zagadnieniach epidemiologicznych.
Prowadziła badania „Pośrednia ekspozycja na zdarzenia traumatyczne a symptomy stresu pourazowego”, była głównym wykonawcą w projekcie naukowym „Innowacyjny informatyczny program szkoleniowo – terapeutyczny ograniczania negatywnych skutków stresu zawodowego wśród personelu medycznego” oraz współpracowała przy badaniu „E-COMPARED: Europejskie badania porównawcze nad efektywnością interwencji internetowej dla osób z depresją”. Brała udział w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych, m.in.: ESRII: European Society for Research on Internet Interventions, ISRII: International Society for Research on Internet Interventions, ESTSS: European Society for Traumatic Stress Studies, STAR: Stress and Anxiety Research Society, EACLIPT: European Association of Clinical Psychology and Psychological Treatment, APS: Association for Psychological Science.
Przez 8 lat pracowała jako psycholog wojskowy w Siłach Powietrznych (2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, Centrum Operacji Powietrznych Dowództwo Komponentu Powietrznego w Warszawie, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie). Na co dzień pracuje w StresLabie: Centrum Badań nad Stresem w Instytucie Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia: statystyka z metodologią, Psychology and Technology, techniki radzenia sobie ze stresem, stres w zawodach trudnych i niebezpiecznych.
Dla mediów
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Aktualności
- Centra i laboratoria
- Informacja prasowa
- Nagrody i wyróżnienia
- Projekty naukowe
- Wykłady i spotkania