dr
Karolina Zalewska-Łunkiewicz
Wydział Psychologii w Katowicach
adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla mediów
Profil naukowy
Psycholog, psychoterapeutka psychodynamiczna, socjoterapeutka. Naukowo interesuje się uwarunkowaniami zdrowia psychicznego, adaptacji i funkcjonowania społecznego osób dorosłych i młodzieży doświadczających zaburzeń psychicznych oraz przeżywających sytuacje kryzysowe. Zajmuje się także psychologią płci – bada aspekty dotyczące ról płciowych oraz stereotypów płci w kontekście dobrostanu psychicznego jednostek i par.
Powoływana jako biegły psycholog w sprawach karnych i cywilnych. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Autorka i współautorka artykułów z zakresu psychologii klinicznej i społecznej płci w czasopismach krajowych i o zasięgu międzynarodowym oraz rozdziałów monografii.
Doświadczenie zawodowe zdobywała na stażach klinicznych i certyfikacyjnych w akredytowanych ośrodkach: Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie oraz Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia „Dąbrówka” w Gliwicach. Przez wiele lat pracowała w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach. Uczestniczyła w projekcie Transformation.doc dla młodych naukowców w Ivey Business School Western University, London w Kanadzie oraz realizowała warsztaty w ramach programu wymiany pracowników dydaktycznych Erasmus+ w Center for Transdisciplinary Gender Study na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu umiejętności klinicznych, diagnozy psychologicznej oraz prewencji zaburzeń i promocji zdrowia psychicznego.
Dla mediów
Obszary tematyczne
- Psychologia
- psychoterapia
- socjoterapia
Informacje prasowe
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Aktualności
- Nagrody i wyróżnienia
- Nowości wydawnicze
Materiały Wideo
Sygnały nadużycia seksualnego wobec dzieci i trauma w dorosłości
.Materiały Audio
Sygnały nadużycia seksualnego wobec dzieci i trauma w dorosłości