dr
Anzhela Popyk
Instytut Nauk Społecznych
Centrum Badawcze Młodzi w Centrum LAB
Wydział Nauk Społecznych w Warszawie
Katedra Socjologii
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla mediów
Profil naukowy
Socjolożka dzieciństwa, naukowo zajmuje się tematem migracji. Bada doświadczenia oraz przemiany dzieci-migrantów pochodzących z różnych grup etnicznych w kontekście procesu ponownej socjalizacji w Polsce. Specjalizuje się także w metodologii badań jakościowych (m.in. wywiady pogłębione).
Kierowniczka projektu badawczego „CHILDTRAN. Rola Aktorów Socjalizacyjnych w Przejściach Transnarodowych i Formowaniu Poczucia Przynależności Dzieci Migrantów w Polsce” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Realizuje także międzynarodowy projekt dotyczący wspierania młodych uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, osiedlających się w Wielkiej Brytanii, Polce i Niemczech. Projekt ten został zainicjowany przez Uniwersytet w Birmingham (Wielka Brytania).
Autorka publikacji na temat socjalizacji dzieci-migrantów w Polsce, a także wpływu nauczania zdalnego w pandemii COVID-19 na ich poczucie przynależności.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu socjologii migracji, efektywnego uczenia się i krytycznego czytania, a także etyki w badaniach naukowych oraz metodologii badań jakościowych.
Dla mediów
Obszary tematyczne
- Migracje
- Socjologia dzieciństwa
- Metodologia badań jakościowych
Informacje prasowe
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Aktualności
- Centra i laboratoria
- Konferencje
- Nagrody i wyróżnienia
- Projekty naukowe
- CHILDTRAN. Rola aktorów socjalizacyjnych w przejściach transnarodowych i formowaniu poczucia przynależności dzieci migrantów w Polsce
- EMPOWER. Aktywizacja zmiany: Wzmacnianie zaangażowania obywatelskiego ukraińskiej młodzieży uchodźczej i wewnętrznie przesiedlonej w Polsce i w Ukrainie
- Przyszłość Ukrainy: młodzi, migracje i powojenna odbudowa
- Struktura a sprawczość: transnarodowe i szkolne tranzycje przymusowych dzieci migrantów z Ukrainy w Polsce
- Wykłady i spotkania