Profil naukowy
Socjolożka. Zajmuje się interdyscyplinarnymi studiami nad młodymi ludźmi i pokoleniami, szczególnie w odniesieniu do tranzycji i gender studies, socjologią rodziny oraz badaniami migracyjnymi. Specjalizuje się w jakościowych badaniach podłużnych, podejściu mieszanym (mixed methods) i kwestiach etycznych w badaniach społecznych.
Doktorat z socjologii obroniła na Uniwersytecie w Bangor w Północnej Walii (2015).
Laureatka grantów. Kieruje dwoma projektami finansowanymi przez Narodowe Centrum Nauki:
- „ULTRAGEN: Wchodzenie w dorosłość w czasach ultra-niepewności: międzypokoleniowa teoria »rozedrganych« tranzycji” (2021–2024) – w ramach projektu analizowany jest proces wkraczania młodych w dorosłość w dobie kryzysów społecznych;
- „GEMTRA: Tranzycja do macierzyństwa w trzech pokoleniach Polek” (2018–2022) – projekt dotyczy doświadczeń macierzyństwa w trzech pokoleniach Polek.
Kieruje ośrodkiem badawczym Młodzi w Centrum LAB. Na Uniwersytecie SWPS brała udział w realizacji projektów: „Paczki przyjaciół i migracje” (NCN, 2016–2018), „CEEYouth”, jak również projektów dotyczących rodzicielstwa („EDUPRO”, „Matka 360”). Uczestniczy także w projektach „Paradoksalni demokraci” oraz „SisterMAP”.
Współpracowała z University of Leeds, University College London, OsloMet, Sapir College oraz Karlstad University.
Jest autorką i współautorką wielu artykułów naukowych.
Jest koordynatorką kierunku życie publiczne.
Dla mediów
Powiązane materiały na stronie uczelni
- Aktualności
- Badania i wdrożenia
- Informacja prasowa
- Konferencje
- Naukowcy z Uniwersytetu SWPS
- Projekty naukowe
- IRIMTA. Relacje międzypokoleniowe we wchodzeniu-w-dorosłość migrantów i migrantek. Badanie polskich rodzin młodych dorosłych w Niemczech i Norwegii
- PARADEM. Paradoksalni demokraci? Praktyki demokratyczne młodych zaangażowanych Polek i Polaków
- Uczenie do starości. Edukacja międzypokoleniowa w perspektywie relacyjnej
- Wykłady i spotkania