Student USWPS nagrodzony w międzynarodowym programie „Seeds For The Future”
Z dumą informujemy, że Maksymilian Kędzierski, student II roku kierunku zarządzanie i przywództwo Uniwersytetu SWPS, wraz ze swoim zespołem projektowym zajął pierwsze miejsce w regionalnej międzynarodowej, 10. edycji programu edukacyjnego „Seeds For The Future”. Projekt zwycięskiego zespołu został wyróżniony jako najlepszy spośród 17 innych zespołów z różnych krajów w ramach lokalnej kohorty Tech4Good. Organizatorem i głównym partnerem strategicznym konkursu jest globalna firma technologiczna Huawei.
Prestiżowe wyróżnienie
Program akceleracyjny „Seeds For The Future” umożliwia uczestnikom rozwijanie i doskonalenie niezwykle istotnych kompetencji projektowych, takich jak:
- kreatywność i innowacyjność,
- efektywna praca zespołowa,
- wytrwałość w dążeniu do celu,
- podejmowanie ryzyka,
- rozwiązywanie problemów,
- umiejętność radzenia sobie z presją czasu,
- podejmowanie wyzwań technologicznych,
- generowanie innowacyjnych rozwiązań,
- tworzenie i dopasowanie modelu biznesowego do typu projektu,
- wybór właściwej metodologii wdrażania rozwiązania innowacyjnego do praktyki.
Kolejnym istotnym walorem tego programu jest także zdobycie unikalnej wiedzy z zakresu 5G (technologia mobilna piątej generacji) oraz AI (modele sztucznej inteligencji).
Dowiedz się więcej o programie
Aby zakwalifikować się do programu „Seeds For The Future”, trzeba było przejść wymagający proces rekrutacji, w którym uczestniczyło w sumie 250 studentek i studentów z całej Polski.
Uczestniczki i uczestnicy, którzy dostali się do finału, zostali podzieleni na zespoły projektowe, które przez 7 intensywnych dni pracowały nad jednym wybranym problemem spośród 17 celów/wyzwań zrównoważonego rozwoju opracowanych przez Agendę ONZ (obejrzyj film poniżej, aby je poznać):
Nierówna walka z chorobą Alzheimera
Zespół, którego liderem był Maksymilian Kędzierski, wybrał kategorię „Dobre zdrowie i jakość życia”. Efektem twórczej burzy mózgów w zespole był wybór jednego problemu przewodniego, jakim jest choroba Alzheimera i demencja. Podczas spotkań projektowych zespół wymyślił innowacyjne rozwiązanie, które za pomocą urządzenia bazującego na algorytmie AI ma pomóc opiekunom i osobom chorym na chorobę Alzheimera lepiej się komunikować.
Podczas gali finałowej konkursu zespół Maksymiliana Kędzierskiego zaprezentował wspomniane wyżej rozwiązanie problemu, które w opinii międzynarodowego jury okazało się najlepsze! W związku z tym zwycięski zespół planuje wziąć udział w międzynarodowym finale Tech 4 Good, w którym spotkają się najlepsze zespoły projektowe z innych kohort. Stawka finału jest niezwykle atrakcyjna, a główna nagroda to 100 tys. dolarów finansowania projektu, nagrody finansowe oraz wycieczka do Chin.
W zespole projektowym Maksymiliana Kędzierskiego znajdują się następujące studentki oraz studenci:
- Lena Starowicz (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie),
- Dorota Orzechowska (University of Warwick, Wielka Brytania),
- Jakub Babuśka (London King's College),
- Jakub Kobiałka (Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie),
- Syntia Kudela (Uniwersytet Szczeciński).
Studenckie start-upy zmieniają rzeczywistość
Talent Maksymiliana Kędzierskiego rozpoznał dr Włodzimierz Świątek (opiekun Koła Naukowego BIZ i Leadership LAB oraz mentor w środowisku startupowym):
Maksymilian to wybitnie utalentowany młody innowator, który odważnie podejmuje wyzwania i wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z uczelni tworzy innowacyjne i bardzo potrzebne projekty typu start-up. Jest laureatem wielu konkursów startupowych oraz stypendystą Fundacji Rafała Brzoski. Podczas gali finałowej IV edycji konkursu Acts of Leadership Award 2023 na Uniwersytecie SWPS otrzymał prestiżowe wyróżnienie indywidualne Leader Among Leaders oraz wyróżnienie zespołowe za projekt ALERT LINK. Obserwuję uważnie rozwój osobisty i profesjonalny Maksymiliana i wspieram go podczas sesji mentoringowych. Maks w środowisku naszych studentów jest nie tylko lubiany jako dobry i życzliwy kolega, lecz przede wszystkim jako człowiek który chętnie dzieli się z innymi swoją unikalną wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Ja doceniam go także i za to, że intensywnie pracuje nad sobą, rozwija swoje kompetencje projektowe i inspiruje innych do podejmowania wyzwań.
Warto przypomnieć, że 65 proc. wszystkich innowacji w Polsce powstaje właśnie w ramach start-upów, z czego z kolei około 25 proc. tworzą studentki i studenci. Na Uniwersytecie SWPS w 2023 r. powstały liczne start-upy studenckie, które zostały wyróżnione 18 października 2023 r. podczas gali finałowej IV edycji konkursu Acts of Leadership Award. Wśród najlepszych projektów znalazły się: ALERT LINK, LITTLE BABYLON, START ART, OFFLINE ON, TakmiNIEmów.
Na pytanie „Jakim doświadczeniem był dla Ciebie udział w programie?”, Maksymilian Kędzierski odpowiedział:
Myślę, że najważniejszą rzeczą była umiejętność zażegnanie kryzysu, który pojawił się w naszej grupie piątego dnia. Kryzys był na tyle duży, że zastanawialiśmy się, czy nie zmienimy całego konceptu, który wypracowaliśmy. Jednakże ten kryzys udało nam się szybko zażegnać. Oprócz cennych warsztatów z technologii AI, Cloud Computing, 5G i Digital Power, to praktyczne doświadczenie tworzenia i zarządzania takim projektem wydaje mi się najcenniejsze. Istotna była także komunikacja w zespole, która w takich projektach jest naprawdę kluczowa. Nie znaliśmy się, a musieliśmy stworzyć projekt, na który mieliśmy bardzo ograniczony czas, mimo różnic (każdy ma inne umiejętności, kompetencje i wizje). Dzięki skutecznej komunikacji oraz zaangażowania wszystkich członków zespołu udało się nam wypracować zwycięski projekt.
Obecnie zespół projektowy, którego liderem jest Maksymilian Kędzierski, przygotowuje się do światowego finału Tech 4 Good. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!
Zobacz inne aktualności