Nagroda MedWoman 2023 dla prof. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej
Założycielki Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, prof. Agnieszka Popiel i dr Ewa Pragłowska, otrzymały Grand Prix MedWoman 2023 za całokształt pracy. Nagrodę odebrały 22 marca podczas drugiej edycji konferencji WomenInMed. Laureatkom serdecznie gratulujemy!
Konkurs dla inspirujących kobiet w medycynie
Już po raz drugi fundacja Kobiety Medycyny nagrodziła wyjątkowe osobowości z branży medycznej, które dzięki swojej pracy i zaangażowaniu w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju nauki. Grand Prix tegorocznej edycji Medwoman 2023, przyznawanej za całokształt pracy, otrzymały prof. Agnieszka Popiel i dr Ewa Pragłowska, założycielki Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
Nagroda jest wyrazem uznania dla ponad 25-letniej działalności obu pań na rzecz rozwoju psychoterapii jako metody leczenia opartej na solidnych podstawach naukowych, dostępnej i bezpiecznej dla pacjentów. Ich dorobek oraz dotychczasowy wkład w rozwój psychoterapii w Polsce ukierunkowany jest przede wszystkim na wysoką jakość kształcenia i rozwój kompetencji specjalistów, którzy będą stosować podczas swojej pracy udokumentowane naukowo metody odpowiednie do danego problemu.
Nagrody MedWoman 2023 zostały przyznane w czterech kategoriach:
- Managerka w sektorze publicznym
- Managerka w sektorze prywatnym
- Naukowczyni
- Grand Prix za całokształt działań.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 marca podczas konferencji WomenInMed.
Kształcimy świetnych psychoterapeutów
Prof. Agnieszka Popiel i dr Ewa Pragłowska wykształciły około 1000 psychoterapeutów pracujących z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Kolejnych 1000 specjalistów kształci się obecnie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Dziesiątki wykształconych na studiach podyplomowych superwizorów psychoterapii poznawczo-behawioralnej monitoruje pracę i czuwa nad bezpieczeństwem psychoterapeutów. A wszystko dzięki temu, że Uniwersytet SWPS oferuje pełną ścieżkę rozwoju zawodowego osobom chcącym pracować w ochronie zdrowia psychicznego.
Więcej na temat sposobu nauczania w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej przeczytasz w naszym wywiadzie z jej twórczyniami
Założycielki Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS
Zobacz biogram prof. Agnieszki Popiel
Zobacz biogram dr Ewy Pragłowskiej