Doktor Włodzimierz Świątek nagrodzony przez Szkołę Pionierów PFR
Z dumą informujemy, że dr Włodzimierz Świątek, wykładowca na kierunku zarządzanie i przywództwo, podczas gali finałowej międzynarodowego programu inkubacyjno-akceleracyjnego Szkoła Pionierów PFR (PFR School of Pioneers) wyróżniony został nagrodą w kategorii Spiritus Movens za wybitne osiągnięcia mentorskie i trenerskie w sześciu dotychczasowych edycjach tego programu. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla mentorów, wykładowców i trenerów, pracujących na co dzień z osobami i zespołami realizującymi projekty typu start-up.
Szkoła Pionierów PFR – wsparcie wartościowych start-upów
Szkoła Pionierów PFR to niezwykle dynamicznie rozwijający się, międzynarodowy program inkubacyjno-akceleracyjny, w którym przez 6 lat uczestniczyło ponad 300 młodych przedsiębiorców technologicznych. Założyli w sumie 50 spółek, z czego 29 działa na rynku i odnosi sukcesy biznesowe.
Partnerem strategicznym programu jest Allegro, a organizacją zajmuje się zespół specjalistów z Departamentu Innowacji PFR kierowany przez Elizę Kruczkowską. W każdej edycji programu uczestniczą młodzi przedsiębiorcy technologiczni, którzy pod kierunkiem mentorów tworzą innowacyjne rozwiązania problemów z obszaru zdrowia, edukacji, życia społecznego, kultury i sztuki, biznesu, technologii, ochrony środowiska naturalnego, zmian klimatycznych, sytuacji kryzysowych, zrównoważonego rozwoju.
Doświadczony mentor z nagrodą za wybitne osiągnięcia
Doktor Włodzimierz Świątek, psycholog biznesu, doświadczony mentor i trener, w ramach programu Szkoły Pionierów prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i networkingu oraz efektywnej pracy zespołowej. Doświadczenie zdobyte w tym programie międzynarodowym wykorzystuje również w pracy dydaktycznej ze studentami i podczas sesji mentoringowych, w których uczestniczą studentki i studencki z kół naukowych: Leadership LAB i BIZ (Biznes Innowacja Zarządzanie) Uniwersytetu SWPS. Organizatorzy i eksperci Szkoły Pionierów PFR postanowili docenić wkład naszego wykładowcy w każdą z 6 dotychczasowych edycji programu. Dr Świątek otrzymał nagrodę Spiritus Movens podczas gali finałowej 24 listopada 2023 r.
Na uroczystości w Centralnym Domu Technologii w Warszawie obecni byli przedsiębiorcy technologiczni tworzący start-upy, mentorzy, inwestorzy z funduszy Venture Capital i Angel Inventors for Startups, dziennikarze z portali i mediów biznesowych oraz studentki i studenci z kół naukowych, których opiekunem jest dr Świątek.
Studenckie start-upy zmieniają świat
Aż 65 proc. wszystkich innowacji w Polsce powstaje właśnie w ramach start-upów, z czego z kolei około 25 proc. tworzą studentki i studenci. Na Uniwersytecie SWPS w 2023 r. powstały liczne start-upy studenckie, które zostały wyróżnione 18 października 2023 r. podczas gali finałowej IV edycji konkursu Acts of Leadership Award. Wśród najlepszych projektów znalazły się: ALERT LINK, LITTLE BABYLON, START ART, OFFLINE ON, TakmiNIEmów.
Zespoły tworzące te projekty otrzymały wsparcie mentoringowe.
Zobacz zwycięskie projekty i przeczytaj więcej o Act of Leadership Award
Przez ostatnich pięć lat w ramach Leadership LAB Project udało nam się stworzyć na Uniwersytecie SWPS dosyć liczną i zróżnicowaną społeczność startupową. Nasi studenci stworzyli ponad 30 znakomitych projektów, których część była dalej rozwijana i wdrażana w różnych programach inkubacyjnych i akceleracyjnych. Pracując na co dzień z moimi studentami jako wykładowca i mentor, dostrzegam w nich ogromny potencjał kreatywny i innowacyjny. Oni coraz częściej podejmują wyzwania i dzięki temu rozwijają swoje skrzydła. Podziwiam ich energię, zaangażowanie i wytrwałość w dążeniu do celu. Cieszy mnie to, że poprzez swoje znakomite projekty zmieniają ten świat na lepsze.
Studiuj zarządzanie na Uniwersytecie SWPS i projektuj innowacje!
W Katedrze Zarządzania na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie Uniwersytetu SWPS wierzymy, że możemy kształcić specjalistów średniego szczebla i managerów, którzy są przekonani że organizacje biznesowe i instytucje publiczne tworzą ludzie, a nie ściany i komputery; którzy z uważnością traktują drugiego człowieka niezależnie od stanowiska i różnic indywidualnych; którzy wierzą w naukę przez całe życie i transfer kompetencji pomiędzy różnymi obszarami aktywności życiowej.
Nie boimy się podejmować niekonwencjonalnych dla dyscypliny zarządzania tematów, w nowych przestrzeniach organizacyjnych, jak np. zarządzanie nowymi technologiami, zarządzanie w warunkach niepewności, relacje w organizacjach, zarządzanie miejscami pamięci czy zarządzanie migracjami i zarządzanie kapitałem ludzkim osób mobilnych geograficznie w organizacjach oraz potencjałem międzykulturowym w firmach.
Poznaj nasze studia z obszaru zarządzania
Poznaj projekt dr. Świątka – Leadership LAB