„LABirynt” – spektakl charytatywny Teatru Studenckiego Uniwersytetu SWPS
Studentki i studenci Uniwersytetu SWPS oraz Collegium Da Vinci z Poznania, którzy interesują się aktorstwem i rozwijają swoją pasję na deskach Teatru Studenckiego „Projekcja”, serdecznie zapraszają do obejrzenia spektaklu charytatywnego „LABirynt”. To inicjatywa, która narodziła się podczas cyklicznych warsztatów teatralnych i stanowi ich zwieńczenie. Spektakl, w którym zagrają młodzi artyści połączony będzie ze zbiórką pieniężną, z której środki zostaną przekazane społeczności ukraińskiej pokrzywdzonej przez wojnę.
Studenci Uniwersytetu SWPS grają w spektaklu dla Ukrainy
Maciej Kubik, Kacper Grochala, Adam Kaczalski, Maria Cerkaska, Zuzanna Pawłowicz, Emil Forkasiewicz, Jakub Łukiewski, Zofia Jazownik, Gabriela Cyprysiak, Zuzanna Drogosz, Małgorzata Kędziora oraz Barbara Brzozowska pod okiem instruktorki i reżyserki Patrycji Kozyry ćwiczą swoje umiejętności aktorskie w ramach Teatru Studenckiego Uniwersytetu SWPS „Projekcja”. Kierowani chęcią pomocy potrzebującym zza wschodniej granicy postanowili wystawić charytatywny spektakl, po którym będzie można przekazać wpłaty na szczytny cel – pomoc naszym wschodnim sąsiadom zmagającym się z koszmarem wojny.
O czym jest „LABirynt”?
Sztuka ta na wielu poziomach wykorzystuje topos labiryntu: wiecznego poszukiwania szczęścia, życiowego spełnienia, własnej tożsamości. To również metafora ucieczki w meandry wyobrażonego świata przed bezlitosną rzeczywistością, która zsyła na nas kataklizmy, wojny i cierpienie.
W labiryncie naszej tożsamości szukamy odpowiedzi na powtarzane jak mantrę pytanie: kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Z niepohamowaną łatwością, niczym gumka zmazująca nieudany rysunek ołówkiem, zmazujemy prawdę, oddalając się od znaczeń. Labirynt staje się wtedy dla nas schronieniem przed kłującą rzeczywistością. Zamyka nas od środka, dając pozorne ukojenie, lecz tym samym ograniczając tylko do tego, co znane i oswojone. Jest otuchą i udręką, symbolicznym powrotem do łona matki i więzieniem dla jednostki pragnącej czegoś więcej.
Organizatorzy
Szczegóły wydarzenia
Spektakl odbędzie się 17 czerwca 2022 r. w poznańskiej siedzibie Uniwersytetu SWPS (ul. Kutrzeby 10, 61-719 Poznań, Aula Artis) o godz. 19.00.
Kontakt
Maciej Kubik, tel. 692735448, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.