Jak zostać profilerem, interwentem – spotkanie online z cyklu #Zawodowcy
Filmy i seriale kryminalne możesz oglądać bez końca? Uważasz, że badania akt, rozmowy z ofiarami i sprawcami przestępstw mogą być pasjonujące? Chcesz wiedzieć, na co zwracać uwagę, rozmawiając z podejrzanym o zabójstwo albo jak stworzyć profil nieznanego sprawcy przestępstwa? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu online i dowiedz się, jak zostać interwentem oraz profilerem. O cieniach i blaskach związanych z tymi zawodami opowiedzą Dariusz Piotrowicz oraz Maria Mondry, wykładowcy z Uniwersytetu SWPS.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
„Psychologia sądowa oraz jej odłamy, jak np. psychologia śledcza, to dziedziny szczególnie wymagające. Tylko gruntowne wykształcenie psychologiczne, samodyscyplina i determinacja w osiąganiu celów dają gwarancję przetrwania i kariery w tych obszarach psychologii”.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Czym zajmują się profiler i interwent oraz dlaczego ich praca może być tak fascynująca?
- Jakie umiejętności i kompetencje miękkie są niezbędne do pracy na tych stanowiskach?
- Jakie są plusy i minusy takiej pracy?
- Jak studia na kierunku psychologia sądowa na Uniwersytecie SWPS przygotowują do tych zawodów?
- Co daje motywację do tej pracy?
- Ile zarabiają profilerzy oraz interwenci?
- Jak wygląda przykładowy dzień z życia profilera bądź interwenta?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako pierwsze spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach z psychologii sądowej.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
Formularz zgłoszeniowy
Interdyscyplinarne studia o charakterze praktycznym
Jak stworzyć profil nieznanego sprawcy przestępstwa na podstawie śladów jego modus operandi? W jaki sposób zabezpieczyć materiał biologiczny znaleziony na miejscu przestępstwa? Jak działa poligraf? Jak przesłuchać dziecko, które było świadkiem przestępstwa? Na te oraz inne pytania odpowiedź można znaleźć, studiując psychologią sądową. Specjalność skierowana jest przede wszystkim do osób, które poszukują, dociekają, chcą zrozumieć mechanizmy funkcjonowania człowieka w różnych okolicznościach jego życia, często doprowadzających do przestępstwa. Sprawdź więcej: