Bądź jak Maciej i zostań programistą. Pierwsze kroki w IT
Chcesz spełniać marzenia i żyć na własnych zasadach? Cenisz wolność i niezależność? Masz smykałkę do programowania i myślisz o studiowaniu informatyki? Zastanawiasz się, kim są frontend, backend, programista i developer? Sprawdź, jaki sposób na życie znalazł Maciej Dzik, zawodowy perkusista, który podróżuje po świecie, dając koncerty, a na życie zarabia, pisząc kod w busie. W spotkaniu weźmie także udział Alicja Ciuńczyk z No Fluff Jobs.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.
„Praca developera pozwala mi żyć na moich własnych warunkach – łączyć podróże, muzykę i sport z pracą, zapewniając wystarczające na to środki”.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Czym się różni programista od developera?
- Frontend, backend, full stack – kim są i jaka jest ich rola?
- Jakie umiejętności i kompetencje miękkie są niezbędne do pracy w branży IT?
- Jakie są plusy i minusy pracy w zawodzie programisty?
- Jak studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie SWPS przygotowują do tego zawodu?
- Co daje motywację do tej pracy?
- Zostać programistą i żyć na własnych zasadach – jak to się robi?
- Jak wygląda przykładowy dzień z życia programisty?
- Ile zarabia programista?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach z informatyki.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
W spotkaniu wezmą udział:
Muzyk, który został programistą, by móc żyć na własnych zasadach. Pracuje jako mid frontend developer w firmie Miquido, specjalizując się w reactcie. Prowadzi vloga programistycznego na kanale KoDzik. Był gościem licznych podcastów i programów dotyczących przebranżowienia się do IT. Realizuje się również jako zawodowy perkusista – aktualnie spędza czas na miesięcznej trasie koncertowej po całej Europie. Co noc gra koncerty dla 400–1400 osób, a za dnia pisze kod w busie.
Od 15 lat zarządza projektami. Realizowała liczne projekty na uczelniach wyższych, w wydawnictwach oraz firmach szkoleniowych. Przygotowywała programy MBA, studiów podyplomowych, bootcampów programistycznych i UX, szkoleń z zakresu umiejętności miękkich i twardych w IT. Obecnie w No Fluff Jobs rozwija projekty szkoleniowe, buduje narzędzie przetwarzające dane o rynku pracy IT, a także zarządza zespołem. Uznaje, że każda nowa umiejętność – nawet ta niezwiązana z karierą zawodową – daje nam nową energię do wszystkiego.
Specjalistka ds. marketingu na Uniwersytecie SWPS.
Partnerzy spotkania
Formularz zgłoszeniowy
Informatyka na Uniwersytecie SWPS – dołącz do nas
Nasze studia łączą wiedzę informatyczną i matematyczną z praktyczną nauką programowania oraz zastosowania narzędzi technologicznych i projektowych. Wszystko po to, by przygotować cię do rozpoczęcia kariery w branży IT oraz umożliwić ci dalszy rozwój w świecie nowych technologii – w takich obszarach, jak: AI, Big Data czy Machine Learning.
Informatyka na Uniwersytecie SWPS to jednak znacznie więcej niż tylko nauka programowania czy projektowania aplikacji. To także umiejętność dostrzegania i rozwiązywania problemów społecznych za pomocą wiedzy i narzędzi informatycznych, z otwartością na zagadnienia społeczne i humanistyczne. Zrozumienie potrzeb człowieka i mechanizmów jego zachowań jest do tego kluczowe, dlatego na naszych studiach poznasz przydatny obszar psychologii. Nauczymy cię również projektowania w interdyscyplinarnych zespołach, tak aby odnalezienie się w rzeczywistym środowisku pracy było jeszcze łatwiejsze.