Uniwersytet SWPS partnerem merytorycznym kongresu Impact’24
Najbardziej rozpoznawalni mówcy w Polsce i na świecie z Michelle Obamą na czele, 8 scen, ponad 650 prelegentów, 23 ścieżki tematyczne, warsztaty dla liderów biznesu oraz konkurs dla startupów z Polski – tak zapowiada się kolejna edycja Impact’24, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2024 r. odbędzie się w Poznaniu. Nasza uczelnia jest partnerem merytorycznym wydarzenia. Eksperci z Uniwersytetu SWPS chętnie podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą podczas ścieżki tematycznej Modern State.
Najważniejsi ludzie na świecie spotykają się właśnie tutaj
Impact’24 to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne naszym regionie.
Biorą w nim udział topowi managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, regulatorzy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci oraz mówcy i publicyści. W ramach wydarzenia przez dwa dni odbywają się rozmowy i warsztaty skoncentrowane na tematyce przyszłych oraz dokonujących się na naszych oczach zmian społecznych, klimatycznych i gospodarczych. Uczestnicy kongresu analizują najważniejsze wnioski z najnowszych raportów i analiz rynkowych prowadzonych przez najbardziej prestiżowe instytucje badawcze. To również idealna okazja do pozyskania nowych kontaktów biznesowych. Podczas nadchodzącej edycji zaproszeni goście zastanowią się m.in. nad palącymi kwestiami zmian demograficznych, utrzymania stabilności gospodarki i biznesu w niepewnych czasach globalnych konfliktów, sposobów zapewniania przedsiębiorstwom zrównoważnoego rozwoju, a także zbadają obecne możliwości współpracy między człowiekiem i maszyną.
Zobacz, czego spodziewać się na Impact'24:
Odwiedź stronę kongresu
Dlaczego warto wziąć udział?
Kongres Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. była sekretarz stanu USA Hillary Clinton oraz aktorka i działaczka Natalie Portman.
Podczas tegorocznej edycji kongresu również pojawią się znakomici goście z Polski i świata. Poza wymienioną już Michelle Obamą, głos zabiorą m.in. była premier Finlandii Sanna Marin, Kenneth Cukier z „The Economist”, psychoterapeutka, autorka i mówczyni Esther Perel, liderka ruchu demokratycznego na Białorusi Swiatłana Cichanouska a także badacz Europy Środkowej i Wschodniej prof. Timothy Snyder. Na wydarzeniu pojawią się także polscy ministrowie (Radosław Sikorski, Barbara Nowacka, Władysław Kosiniak-Kamysz), politycy, dziennikarze i eksperci.
Poznaj wszystkich panelistów
Rektor Uniwersytetu SWPS zaprasza na wydarzenie:
Nowoczesne państwo według Uniwersytetu SWPS
W tym roku podczas kongresu zaprezentowane zostaną innowacje na 8 scenach w ramach 22 ścieżek tematycznych, w tym: Manifest Designu, Cyfrowa Przyszłość, Finanse, Zielona Gospodarka, Mobilność, Wzmocnienie Kobiet, Marketing Sportowy, Sztuka i Kultura, Zdrowie, Przemysł 5.0, Urban Next. Eksperci z naszej uczelni odpowiedzialni są za przygotowanie merytoryczne i organizacyjne ścieżki tematycznej Modern State, podczas której poruszone zostaną następujące zagadnienia:
- Przyjazne i mądre państwo, które działa: edukacja, dobrostan i społeczeństwo. Przyjazne i mądre państwo. W takim chcemy żyć. Realizować plany. Kształcić się. Rozwijać firmy. Jak sprawić, aby państwo takie było?;
- Edukacja jako polityka publiczna rozwijająca przedsiębiorczość: szkoły. Edukacja to warunek mądrego i przyjaznego państwa. Kształcenie rozwijające krytyczne i analityczne myślenie powinno być fundamentem edukacji od samych jej początków. Jaki wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorczego społeczeństwa ma dobrze przygotowana polityka publiczna w obszarze edukacji?;
- Edukacja jako polityka publiczna rozwijająca przedsiębiorczość: uczelnie. Rola współczesnych uniwersytetów odpowiadających na potrzeby otoczenia i wpływających na zmiany w otoczeniu;
- Zdrowie psychiczne jako polityka publiczna;
- Państwo prawa i społeczeństwo obywatelskie. Jak tworzyć struktury takiego państwa, w którego centrum działania jest dobro obywateli? Jak obywatele mogą współtworzyć mądre, przyjazne im państwo, pozwalające realizować plany? Jak wspierać wolność gospodarczą i przedsiębiorczość?
Więcej o ścieżce Modern State
Tworzymy przestrzeń do dialogu na ważne tematy
W czwartek 16 maja 2024 r. (scena nr 6) będzie można posłuchać wystąpień oraz komentarzy ekspertów i ekspertek z naszej uczelni. W dyskusji pt. „Zdrowie psychiczne jako polityka publiczna” weźmie udział m.in. prof. Agnieszka Popiel, współzałożycielka Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej USWPS.
W debacie dotyczącej kształcenia – „Edukacja jako polityka publiczna: szkoły” wystąpi prof. Paula Pustułka, socjolożka, kierowniczka centrum badawczego Młodzi w Centrum Lab w Instytucie Nauk Społecznych USWPS.
W drugiej części tej samej debaty, tym razem poświęconej szkołom wyższym („Edukacja jako polityka publiczna: uczelnia”), weźmie udział rektor Uniwersytetu SWPS – prof. Roman Cieślak.
W debacie „Państwo prawa i społeczeństwo obywatelskie” posłuchamy dr Katarzyny Bąkowicz, medioznawczyni z Katedry Kultury i Mediów na Wydziale Nauk Humanistycznych w Warszawie.
Natomiast zamykający ścieżkę wywiad z prof. Adam Bodnarem, Ministrem Sprawiedliwości RP, wcześniej dziekanem Wydziału Prawa w Warszawie USWPS przeprowadzi Wawrzyniec Smoczyński – pełnomocnik rektora ds. strategii USWPS. Tytuł rozmowy to „Reformowanie w kryzysie, jak godzić wiedzę ekspercką z decyzjami politycznymi?”.
Obok badaczy i ekspertów z naszej uczelni w zaplanowanych podczas ścieżki inspirujących dyskusjach wezmą udział m.in przedstawiciele/przedstawicielki: Ministerstwa Sprawiedliwości, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także: środowiska akademickiego (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Central European University) oraz mediów.
Jako organizator ścieżki Modern State pragniemy, aby Uniwersytet SWPS pełnił rolę ważnego ośrodka dialogu oraz kształtowania wartościowych polityk publicznych wykuwanych na drodze demokratycznej debaty. Mamy nadzieję na wymianę konstruktywnych propozycji oraz przykładów dobrych praktyk podczas kongresu Impact'24.
Jak pracować z trendami w swojej organizacji?
W środę 15 maja 2024. na scenie 5 w ramach Ścieżki Design Manifesto będzie można posłuchać wystąpienia Kingi Nowackiej, dyrektorki ds. marketingu i sprzedaży, członkini zarządu Uniwersytetu SWPS, laureatki nagrody specjalnej Long Time Marketing Excellence w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2023. Podczas spotkania z uczestnikami i uczestniczkami kongresu ekspertka spróbuje odpowiedzieć na pytania m.in. o to, jak pracować z trendami w kontekście swojej organizacji, by ta stała się bardziej konkurencyjna i innowacyjna.
Szczegółową agendę można sprawdzić na tej stronie
Impact: eksperci, pionierzy, liderzy zmian
Kongres Impact co roku odbywa się we współpracy z wieloma partnerami z sektora prywatnego, publicznego i medialnego. Ze wszystkich kongresów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to właśnie to wydarzenie najtrafniej wpisuje się w polską bieżącą dyskusję, w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie wszystkiego, co dzieje się dookoła nas, zwłaszcza w niestabilnej erze globalnych konfliktów i wyzwań. Dlatego też wśród zaproszonych gości znalazły się nie tylko najważniejsze osoby z Polski (w tym przedstawiciele rządu, prezesi i dyrektorzy z wszystkich najważniejszych krajowych instytucji finansowych, przedstawiciele firm technologicznych i kluczowi inwestorzy), lecz także szefowie światowych firm, autorytety naukowe i biznesowe.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału! Do zobaczenia w Poznaniu!