Uniwersytet SWPS partnerem strefy #Psychologia na targach VIVELO
Kilka stref tematycznych, spotkania z najpopularniejszymi autorami książek z Polski oraz zagranicy, bogaty program wykładów, warsztatów i paneli – to plan na czterodniowe Targi Książki i Mediów VIVELO 2024, które odbędą się w dniach 16–19 maja na największym stadionie w kraju, PGE Narodowym. Nasza uczelnia została partnerem merytorycznym strefy #Psychologia organizowanej we współpracy z wydawnictwem Smak Słowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach z ekspertkami i ekspertami z Uniwersytetu SWPS.
Strefa #Psychologia ze Smakiem Słowa
Wydarzenia towarzyszące Targom Książki i Mediów VIVELO zostały podzielone na kilka stref tematycznych. Jedną z nich jest strefa #Psychologia, do której zapraszamy wszystkich miłośników literatury zainteresowanych fascynującym światem ludzkiej psychiki i emocji. Przez cztery dni będziecie mieli okazję spotykać się i dyskutować z największymi autorytetami polskiej psychologii.
Program strefy #Psychologia jest jednocześnie programem warszawskiej odsłony Festiwalu Książki Psychologicznej, organizowanego przez wydawnictwo Smak Słowa. W tym roku festiwal przebiega pod hasłem POKOLENIA.
Spotkaj się z ekspertami z Uniwersytetu SWPS
-
Dorastanie, czyli jak zmieniają się młodzi ludzie z perspektywy psychologii – wykład
Doktor Radosław Kaczan, specjalista w zakresie psychologii rozwoju człowieka, wytłumaczy, na czym polega proces dorastania z perspektywy psychologa. Skupi się na zmianach, jakich doświadczają młodzi ludzie między 11 a 20 rokiem życia. Omówi też różne wyzwania, przed jakimi stają na kolejnych etapach dojrzewania.
-
Zrozumieć pokolenie Z – spotkanie
Gościem spotkania będzie dr hab. Tomasz Grzyb, prof. USWPS, dziekan Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS. Porozmawiamy o tym, jakie są "zetki" i czym różnią się od pokolenia Y, czyli milenialsów. Wspólnie zastanowimy się, jak pokonać pokoleniową przepaść i dlaczego zrozumienie pokolenia Z i ich potrzeb jest tak ważne nie tylko dla ich rodziców, ale też i pracodawców, polityków i przedsiębiorców. Rozmowę poprowadzi Anna J. Świtajska.
-
Kryzys zdrowia psychicznego u młodych ludzi. Skąd się bierze i jak można mu zaradzić – dyskusja
Panel dyskusyjny będzie poświęcony m.in. problemom zdrowia psychicznego, których doświadczają młodzi ludzie, uzależnieniom, w tym od mediów społecznościowych, oraz kwestiom związanym z tożsamoścą społeczną i zwiększeniem płynności w zakresie tożsamości płciowej. W dyskusji wezmą udział dr Magdalena Sniegulska, ekspertka w zakresie psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży, i dr Karol Jachymek, specjalista w obszarze edukacji kultury młodzieżowej i zmian generacyjnych. Dyskusję poprowadzi Katarzyna Sroczyńska.
-
Czy techniki wywierania wpływu na ludzi mogą przydać się w codziennym życiu? – spotkanie
Pozytywne i negatywne aspekty wywierania wpływu społecznego omówi prof. dr hab. Dariusz Doliński, jeden z największych autorytetów w dziedzinie psychologii społecznej. Rozmowę poprowadzi Anna J. Świtajska.
Pełny program targów znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia
Weź udział w warsztatach prowadzonych przez studentki
Ostatniego dnia targów, w niedzielę 19 maja, zapraszamy do udziału w dwugodzinnych warsztatach „Międzypokoleniowa komunikacja bez przemocy: rozwiązywanie konfliktów poprzez psychodramę”. Poprowadzą je członkinie Koła Psychoedukacji działającego na Wydziale Psychologii w Warszawie Uniwersytetu SWPS. Nasze studentki wspólnie z uczestnikami zastanowią się, czym różnią się od siebie przedstawiciele różnych pokoleń i w jaki sposób możemy pracować nad wrażliwością i otwartością na drugiego człowieka, by poprawić nasze relacje z innymi.
Warsztaty odbędą się o godz. 11.00 i 14.00.