Cykl podcastów i artykułów dotyczących koronawirusa – wsparcie w zmierzeniu się z nieznanym zagrożeniem
Gdy na początku 2020 r. świat opanowała pandemia koronawirusa, nikt z nas nie wiedział, czego można się spodziewać. Z zapartym tchem śledziliśmy medialne doniesienia o kolejnych zachorowaniach. Czuliśmy się zagubieni, odczuwaliśmy lęk o siebie i najbliższych. By pomóc przetrwać ten trudny czas, stworzyliśmy cykl webinarów, podcastów i artykułów dotyczących koronawirusa. Wiedza z zakresu psychologii czy prawa szerzona przez ekspertów z Uniwersytetu SWPS dała nam możliwość bardziej świadomego zmierzenia się z nieznanym dotychczas zagrożeniem.
Problem
Pandemia koronawirusa – lęk przed nieznanym zagrożeniem i jego konsekwencjami
Kiedy pandemia zawładnęła światem, wszyscy jeszcze niewiele wiedzieliśmy o tym, jak z nią walczyć. Informacje medialne nie dodawały optymizmu. Kolejne zakażenia i ofiary śmiertelne, przeciążenie służb medycznych, lockdown zamykający rodziny w czterech ścianach, problemy finansowe związane z zamknięciem wielu punktów usługowych czy gastronomicznych – trudno było wytrzymać tak wiele.
Jak znaleźć wsparcie, gdy koronawirus przewrócił nasze życie do góry nogami? Gdzie szukać informacji dotyczących tego, jak zaopiekować się sobą i wesprzeć swoich bliskich w tym trudnym okresie? Jak daleko mogły sięgać ograniczenia naszych praw obywatelskich? Jakie instrumenty wsparcia przysługiwały przedsiębiorcom i na co mogli się godzić pracownicy?
Rozwiązanie
Cykl „Koronawirus” – popularyzując wiedzę, pomagamy radzić sobie z trudną codziennością
Stworzony wraz z ekspertami z Uniwersytetu SWPS cykl „Koronawirus” dał wiedzę i wsparcie psychiczne tysiącom naszych odbiorców. W publikowanych na Strefie Psyche, Strefie Prawa i Strefie Designu webinarach, podcastach i artykułach padały odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
- Jak radzić sobie z lękiem przed koronawirusem?
- Jak rozmawiać z dziećmi i wspierać je w tym czasie?
- Jak wspierać osoby w kryzysie psychicznym?
- Jak wspierać pracowników służb medycznych?
- Jak skutecznie się uczyć w domu?
- Jakie prawa obywatelskie przysługują nam w czasie pandemii?
- Jakie prawa mają pracownicy?
- Co daje tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców?
- Jakie są wyzwania nowej rzeczywistości w branży kreatywnej?
- Jaki będzie wpływ kryzysu związanego z koronawirusem na usługi i produkcję?
O tym, jak bardzo cykl „Koronawirus” był potrzebny, świadczą również liczby:
- 19 webinarów w 6 tygodni
- 42 tys. osób zapisanych na spotkania
- 14 tys. uczestników na żywo
- ponad 165 tys. unikalnych użytkowników
- ponad 567 tys. wejść na stronę www
Dane dotyczą okresu od 12 marca do 12 kwietnia 2020 r.
Dlaczego?
Nie jesteśmy obojętni – z otwartością i odwagą wspieramy innych
Cykl „Koronawirus” to pomoc dla każdego. Wiedzieliśmy, w jak trudnej sytuacji wszyscy się znaleźliśmy. Lęk przed nieznanym zagrożeniem, wprowadzone restrykcje, zmiany w organizacji pracy, zamknięte placówki edukacyjne – wszystko to powodowało frustrację społeczeństwa, nasilały się depresje, odnotowywano wzrost przemocy domowej. Stworzony wraz z naszymi znakomitymi ekspertami cykl „Koronawirus” daje wiedzę z zakresu psychologii, prawa czy zmieniającego się w popandemicznym świecie designu.
Wskazówki, jak radzić sobie w tym trudnym czasie, dawali nam m.in.: dr n. hum. Ewa Pragłowska ze Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, dr hab. Agnieszka Popiel, prof. Uniwersytetu SWPS, ze Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta, trener, konsultant, coach, dr Agnieszka Mościcka-Teske – psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, dr hab. Adam Bodnar, prof. Uniwersytetu SWPS – ówczesny Rzecznik Praw Obywatelskich i wykładowca naszej uczelni, obecny dziekan Wydziału Prawa w Warszawie, Zuzanna Skalska – analityczka trendów w designie, biznesie i innowacjach ze School of Form Uniwersytetu SWPS.