Grafika: Portfolio 7.0

Zapraszamy na coroczną prezentację dorobku projektowego studentek i studentów ostatniego roku grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Po trzech latach wypróbowywania się w wielu wyzwaniach młodzi twórcy i twórczynie oprowadzą gości po (swoim) projektowym świecie – wrażliwym, zaangażowanym, przemyślanym, pomysłowym, pełnym pasji i nadziei, mieniącym się różnymi stylami estetycznymi.
Co to znaczy „projektować”?
Grafika: Portfolio to coś więcej niż przegląd projektów. To opowieść o ludziach, uczeniu (się) i uważnym patrzeniu na świat. To czas, kiedy studentki i studenci prezentują efekty swojej (współ)pracy z ostatnich kilku lat – rezultaty ćwiczeń, działań indywidualnych i zespołowych oraz owoce doświadczenia zdobytego na praktykach i w pracy zawodowej. Podczas spotkania nie tylko zobaczysz, co zaprojektowali, ale dowiesz się też, jak to zrobili, jakimi wartościami się kierują i jak wygląda ich proces projektowy.
Przekonasz się, że projektowanie to droga. Zdecydowanie nie prosta, a wręcz skomplikowana. Zmienna, pełna niespodzianek i zakrętów, wymagająca uważności i cierpliwości. Czasem trzeba na niej zrobić krok w tył, innym razem niezbędna jest radykalna zmiana obranej trasy. Nie da się nią podążać w pojedynkę. Bo w projektowaniu kluczowy jest kontakt z innymi: współpraca, pytanie, słuchanie, reagowanie – budowanie relacji.
Prezentowane portfolia – jakże różnorodne, dojrzałe, pełne charakteru – są nie tylko dowodem wysokich umiejętności projektowych. To bez wątpienia wyraziste manifesty indywidualności młodych projektantek i projektantów. Osób, które łączą w sobie różnorodne pasje – niekoniecznie związane z grafiką, ale zawsze zakorzenione w ciekawości, twórczych postawach, poparte wiedzą i solidnym warsztatem. Grafika: Portfolio jest wydarzeniem, podczas którego rokrocznie dowodzimy, że uczenie (się) na styku edukacji i zaangażowania (społecznego) przynosi rezultaty, których nie trzeba chować do szuflady. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin i wysłuchania opowieści o nauce poprzez działanie z ludźmi, dla ludzi i z myślą o ludziach — o myśleniu projektowym jako języku świadomej zmiany społecznej
Mamy nadzieję, że angażujące prezentacje, inspirujące prace i swobodna atmosfera będą sprzyjać ciekawym dyskusjom i długim rozmowom.
W programie
- wystąpienia projektantów i projektantek,
- wystawa posterowa,
- prezentacje filmowe,
- dyskusja panelowa,
- networking.
Udział wezmą:
Listę osób, które wezmą udział w wydarzeniu, ogłosimy do 10 maja.
Opieka merytoryczna i organizacja wydarzenia

Politolożka, socjolożka, specjalistka ds. komunikacji społecznej, adiunktka w Katedrze Grafiki Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się teorią i praktyką projektowania komunikacji zorientowanej na zmianę społeczną przez partycypację, uważność i orientację na na potrzeby użytkowania, w tym modelowaniem rozwiązań systemowych dla grup i organizacji. Ma doświadczenie w szkoleniu i facylitacji interkulturowych i interdyscyplinarnych zespołów projektowych. W Katedrze Grafiki USWPS realizuje misję zmiany społecznej przez legal design.

Wykładowca akademicki i popularyzator wiedzy z zakresu sztuki mediów, w szczególności fotografii. Adiunkt w Katedrze Grafiki Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS. W swojej twórczości bada relację między obrazem fotograficznym a tekstem oraz możliwości narracyjne fotografii w kontekście zjawisk społecznych i kulturowych.
Poprzednie edycje
- Grafika: Portfolio
- Grafika: Portfolio 2.0
- Grafika: Portfolio 3.0
- Grafika: Portfolio 4.0
- Grafika: Portfolio 5.0
- Grafika: Portfolio 6.0
Organizator
Partner
Kiedy?
29 maja 2025 r., godz. 18.00 – 22.00
Gdzie?
Stacjonarnie: Concordia Design we Wrocławiu — sala Kamienica
Online: filmowe podsumowanie wydarzenia zostanie opublikowane na kanale YouTube Katedry Grafiki USWPS
Kontakt
Dorota Płuchowska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grafika na Uniwersytecie SWPS – studia dla kreatywnych
Zobacz inne aktualności



















































































