Akademia Praktykanta. Legal tech w branży prawniczej
Studiujesz prawo i chcesz zdobyć umiejętności, które zrewolucjonizują twoją przyszłą pracę? Weź udział w naszych warsztatach! Odkryj, jak prawnik może wykorzystać nowe technologie – dowiedz się, na czym polega legal tech!
Legal tech – twoja szansa na karierę prawniczą
AI i nowe technologie to już nie przyszłość, a teraźniejszość branży prawniczej. Legal tech łączy prawo z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, umożliwiając usprawnienie i automatyzację procesów takich jak zarządzanie dokumentami czy analiza danych. Dzięki znajomości legal tech znacznie zwiększysz efektywność pracy i wyróżnisz się na tle konkurencji.
Podczas naszych warsztatów poznasz nowoczesne narzędzia i alternatywne ścieżki kariery prawniczej. Spotkanie poprowadzi specjalista od nowych technologii, dr Paweł Kowalski, który w swoich pracach często podkreśla potencjał GPT-4 w kontekście prawa. Jest to zaawansowany model sztucznej inteligencji służący do przetwarzania języka naturalnego – potężne narzędzie, które znajduje zastosowanie w coraz to nowszych obszarach.
Po warsztatach przewidziane jest 15 minut na zadawanie pytań. Zachęcamy do skorzystania z okazji, by dowiedzieć się więcej.
To już ostatnie spotkanie w Akademii Praktykanta
Akademia Praktykanta to ogólnopolski projekt realizowany przez Grupy Lokalne ELSA we współpracy z kancelariami prawnymi oraz ekspertkami i ekspertami z dziedziny prawa. To cykl spotkań, prelekcji i warsztatów pozwalających przyszłym prawniczkom i prawnikom pogłębić wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności pożądane na rynku pracy.
Warsztaty poprowadzi
Radca prawny. Specjalizuje się w prawie Unii Europejskiej i medycznym, zajmuje się też prawem międzynarodowym i dyplomatycznym. Jego zainteresowania naukowe obejmują: współpracę Polski z Unią Europejską na płaszczyźnie prawno-politycznej i w zakresie ochrony praw człowieka (w tym kwestię migrantów), zagadnienia etyki i odpowiedzialności za błędy lekarskie. Pełniąc funkcję dyrektora ds. współpracy międzynarodowej Uniwersytetu SWPS, koordynował kontakty międzynarodowe uczelni. Doprowadził do nawiązania współpracy z kilkunastoma partnerami z Chin, Ukrainy, Jordanii, Indonezji oraz USA. Pracuje jako radca prawny, wcześniej był związany z Kancelarią Chmaj i Wspólnicy. Jako naukowiec współpracuje z uczelniami zagranicznymi, m.in. Minot State University (USA), Uniwersytetem Katolickim Atma Jaya (Indonezja) i Hebei Foreign Studies University (Chiny). Jest autorem publikacji z dziedziny prawa medycznego, praw człowieka oraz prawa Unii Europejskiej. Jego artykuły ukazały się w publikacjach: „Medyczne prawo karne” (2016), „Azjatyckie systemy obrony praw człowieka. Inspiracja uniwersalna – uwarunkowania kulturowe – bariery realizacyjne” (2016) i „Prawa mniejszości narodowych” (2010).
Zapisz się!
Organizatorzy
Partner
Gdzie?
Uniwersytet SWPS, Wydział Prawa w Warszawie, sala N308
ul. Chodakowska 19/31, Warszawa
Kiedy?
21 czerwca 2024 r., godz. 13.00–15.00
Kontakt
Klaudia Gutman: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Studiuj prawo na Uniwersytecie SWPS i zmieniaj świat!
W Polsce uczy się prawa w ten sam sposób od dziesiątków lat – rzetelnie, ale nieskutecznie. Absolwentki i absolwenci studiów prawniczych nie są przygotowani do zawodu, brakuje im praktycznej wiedzy i umiejętności. Owszem, znają przepisy prawa, ale nie posiadają odpowiedniego warsztatu.
Na Uniwersytecie SWPS jest inaczej! Nasze studia uczą analitycznego i strategicznego myślenia prawniczego. Nie wymagamy zapamiętywania przepisów, lecz ich właściwej interpretacji. Z nami nauczysz się sprawnie korzystać z baz aktów prawnych i przećwiczysz do perfekcji prowadzenie argumentacji prawniczej.
Prawo możesz studiować w Warszawie, Poznaniu lub Wrocławiu.
Prawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarneSprawdź inne kierunki prawnicze
W naszej ofercie są także m.in.:
- studia doktoranckie z nauk prawnych,
- liczne prawnicze kierunki podyplomowe, m.in.:
Zobacz wszystkie kierunki prawnicze i pokrewne