Dwa światy, dwa punkty widzenia. Wyzwania mediów XXI wieku
II Forum Dziennikarskie to seria wydarzeń zaprojektowanych przez studentki i studentów naszej uczelni. W tegorocznym programie znajdą się m.in. debata oraz panel „Dziennikarstwo i sztuczna inteligencja”, dziennikarski speed dating, podcast „Stacja. Dwa punkty widzenia”, a także serce projektu – „Młodzieżowy Konkurs Dziennikarski im. Andrzeja Woyciechowskiego” z udziałem znanych postaci ze świata dziennikarstwa. Będzie to nie tylko okazja do inspirujących dyskusji, lecz także możliwość poszerzenia swoich umiejętności. Zapraszamy serdecznie w imieniu Zespołu Organizacyjnego II Forum Dziennikarskiego oraz studentów i studentek Uniwersytetu SWPS!
Odkryj swój dziennikarski potencjał
Forum towarzyszy konkurs „Dwa światy, dwa punkty widzenia” zorganizowany we współpracy z Radiem ZET. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi zainteresowanych dziennikarstwem. Nagradzane będą prace, które wyróżniać się będą odkrywczym podejściem, łamaniem stereotypów i ujawnianiem mało znanych faktów. Chcemy, aby cele konkursu korespondowały z wartościami Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego, tworząc spójny projekt!
Jak wziąć udział w konkursie?
Jeśli masz od 16 do 25 lat, zachęcamy do udziału! Temat prac może być interpretowany na wiele sposobów. Do konkursu można zgłaszać własne publikacje w dowolnej formie dziennikarskiej np. wywiad, reportaż, artykuł, felieton – zarówno pisane, jak i w wersjach audio lub wideo.
Materiały pisane nie mogą przekraczać 6000 znaków ze spacjami, a treści wideo lub podcast nie mogą być dłuższe niż 2 minuty. Można zgłaszać prace zarówno te publikowane w przestrzeni medialnej, jak i te nigdzie nie zamieszczane (materiały nie mogą być publikowane wcześniej niż w 2024 r.). Jeśli materiał był publikowany należy podać link do niego wraz z informacją kiedy i gdzie został opublikowany.
Termin nadsyłania prac: do 8 maja 2024 r.
Jak zgłosić pracę? Prace należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nie zwlekajcie, to wyjątkowa szansa, aby wyrazić swoje zdolności dziennikarskie, wziąć udział w fascynujących dyskusjach ze znanymi dziennikarzami na temat mediów współczesnych.
Szczegóły na pficjalnej stronie konkursu
O Forum Dziennikarskim
II Forum Dziennikarskie jest częścią organizowanej od 2005 roku Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Za jego przygotowanie odpowiadają studenci Uniwersytetu SWPS, którzy uczestniczą w praktykach studenckich organizowanych Radio ZET we współpracy z Uniwersytetem SWPS.
Można narzekać, że media nie zawsze pracują tak, jakbyśmy chcieli. Można się skarżyć, że dziennikarze nie spełniają naszych oczekiwań. Tylko czy to załamywanie rąk cokolwiek zmieni? (...) Czy nie lepiej szukać pomysłów na to, jak zmieniać dziennikarstwo i wyznaczać mu ambitne cele? Warto o tym rozmawiać już dziś, żeby budować solidne podstawy dla dziennikarstwa jutra. A jeśli są wśród nas młodzi ludzie, którym też na tym zależy, warto posłuchać, czego oczekują od dziennikarzy, którzy dobrze znają ten zawód i od lat udowadniają, że media ze znakiem jakości są naprawdę możliwe. Studenci mogą się od nich wiele nauczyć, ale mogą też ich zainspirować. I to jest właśnie nasz cel. Po to stworzyliśmy Forum Dziennikarskie.