Jak zostać adwokatem – spotkanie online z cyklu #Zawodowcy
Umiesz rozmawiać z ludźmi, prowadzić negocjacje i rozwiązywać konflikty? Nie boisz się zawiłych, skomplikowanych spraw? Chcesz studiować prawo i myślisz o zawodzie adwokata? Zastanawiasz się, czym jeszcze – oprócz udzielania porad prawnych, sporządzania opinii czy występowania przed sądami – zajmuje się adwokat? A może ciekawi cię, czy adwokat zawsze musi działać na korzyść swojego klienta? Weź udział w spotkaniu online z cyklu #Zawodowcy i poznaj kulisy pracy adwokata. Opowie o nich Inga Skowrońska, adwokat oraz wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS.
Formuła wydarzenia pozwala na zadawanie pytań i dyskusję z ekspertami. Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
„Praca adwokata na pewno należy do bardzo ciekawych oraz wymagających zajęć zawodowych. Spectrum spraw, możliwość reprezentacji w postępowaniach prowadzonych przed sądem czy policją, spotkania z klientami, doradztwo, sporządzanie pism – to tylko niektóre jej aspekty. Dla mnie jest to przede wszystkim zajęcie dające bardzo dużą satysfakcję i spełnienie zawodowe – zarówno na poziomie intelektualnym, jak i życiowym”.
Dlaczego warto?
Podczas spotkania dowiesz się m.in.:
- Czym zajmuje się adwokat?
- Jakie umiejętności i kompetencje miękkie są niezbędne do pracy na tym stanowisku?
- Jakie są plusy i minusy pracy w zawodzie adwokata?
- Jak studia na kierunku prawo na Uniwersytecie SWPS przygotowują do tego zawodu?
- Co daje motywację do tej pracy?
- Jak wygląda przykładowy dzień z życia adwokata?
- Ile zarabia adwokat?
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu #Zawodowcy jako drugie spotkanie prezentujące możliwości zawodowe po studiach z prawa.
O cyklu
#Zawodowcy to cykl bezpłatnych spotkań online dla młodych osób stojących przed wyborem studiów oraz swojej drogi zawodowej. Przybliżamy w nim od kuchni tajniki pracy w różnych obszarach. Otwarcie opowiadamy o blaskach i cieniach związanych z wykonywaniem danego zawodu. Poruszamy kwestie zarobków i rynku pracy. Rozmawiamy o niezbędnych umiejętnościach i kompetencjach. Wskazujemy kierunki studiów, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Nawet w zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku.
W spotkaniu wezmą udział:
Adwokat, szkoleniowiec. Specjalizuje się w prawie karnym i gospodarczym. Świadczy usługi w duchu legal design, prowadzi portal edukacyjny o prawie karalne.pl. Wykłada na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
Specjalistka ds. marketingu na Uniwersytecie SWPS.
Formularz zgłoszeniowy
Prawo na Uniwersytecie SWPS – dołącz do nas
W Polsce uczy się prawa w ten sam sposób od dziesiątków lat – rzetelnie, ale czy skutecznie? Doświadczenie skłania do odpowiedzi: nie. Absolwenci studiów prawniczych nie są przygotowani do zawodu, brakuje im praktycznej wiedzy i umiejętności. Owszem, znają przepisy prawa, ale nie posiadają odpowiedniego warsztatu. W Szkole Prawa Uniwersytetu SWPS postanowiliśmy to zmienić.
Nasze studia uczą analitycznego i strategicznego myślenia prawniczego. Nie wymagamy zapamiętywania przepisów, lecz ich właściwej interpretacji. Pokazujemy, jak sprawnie korzystać z baz aktów prawnych. Ćwiczymy umiejętność argumentacji prawniczej.
Prawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo
stacjonarne, niestacjonarnePrawo w biznesie
stacjonarne, niestacjonarneZobacz naszą ofertę studiów prawniczych